Connect with us

Zabawa

Raffaella Carra, włoska piosenkarka i prezenterka telewizyjna, zmarła w wieku 78 lat

Published

on

ROM (Reuters) – Raffaella Carra, jedna z najpopularniejszych włoskich piosenkarek i prezenterek telewizyjnych, która stała się niemal tak sławna jako symbol wyzwolenia seksualnego w Hiszpanii i Ameryce Południowej, jak w jej własnym kraju, zmarła w poniedziałek w wieku 78 lat .

Premier Włoch Mario Draghi powiedział, że Carra „towarzyszyła pokoleniom Włochów swoim śmiechem i hojnością oraz nosiła imię Włoch na całym świecie”.

Carra, której prawdziwe nazwisko brzmiało Raffaella Pelloni, zyskała sławę jako piosenkarka pop w latach 70., kiedy jej zmysłowe tańce, odsłaniające kostiumy i pewne seksualnie teksty były przełomowe w katolickich Włoszech.

Osiągnęła wielkie hity piosenkami takimi jak „Tuca Tuca” i jej najbardziej znanym sukcesem „A fare l’amore comincia tu”, który zachęcał kobiety do przejęcia roli seksualnej dzięki tekstom „pokaż mu, że to nie jest gra, niech tak będzie”. daj mu znać, czego chcesz ”.

Remiks tego singla z nagrodzonego Oscarem filmu Paolo Sorrentino z 2013 roku The Great Beauty.

Carra rozpoczęła karierę aktorską w latach 60. i pojawiła się w wielu filmach, w tym w filmie Von Ryan’s Express z II wojny światowej z 1965 roku u boku Franka Sinatry i Trevora Howarda, ale bez sukcesu, jaki później osiągnęła jako piosenkarka.

Sergio Japino, były partner i reżyser Carry, ogłosił, że zmarła z powodu choroby, która „zaatakowała jej ciało, które było tak małe, a jednocześnie tak przepełnione energią”.

W ciągu kilku minut wiadomość zdominowała strony internetowe największych włoskich gazet. Corriere della Sera złożyła hołd „Raffie, królowej telewizji” pod zdjęciem Carry z jej charakterystyczną blond fryzurą typu bob.

W latach 70. i 80. Carra, która nigdy nie wyszła za mąż ani nie miała dzieci, była najsłynniejszą włoską aktorką telewizyjną jako piosenkarka, tancerka i prezenterka, a także odniosła wielkie międzynarodowe sukcesy w Ameryce Południowej i Hiszpanii.

READ  Blanka Lipińska relacjonuje proces wyposażenia mieszkania i przedstawia "PĘCZEK" z suszu za 600 zł

W późniejszych latach została przyjęta jako ikona przez ruch Gay Pride, co Carra przypisywała jej „wesołości”, a w 2017 roku została wybrana „matką chrzestną” imprezy World Pride w Madrycie.

(Raportowanie przez Gavina Jonesa; Edytowanie przez Catherine Evans)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *