Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Po Polsce Equinor zgadza się na dostawy gazu do Szwajcarii | Rigzone

Published

on

W ramach polityki dywersyfikacji portfela dostaw Gaznat podpisał pięcioletnią umowę na zakup gazu z norweską grupą naftowo-gazową Equinor.

Szwajcarska firma Gaznat ogłosiła, że ​​podpisała nową, pięcioletnią umowę na dostawy gazu z tym dostawcą, uzupełniając swój portfel gazowy o gaz produkowany i transportowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska.

Jest to ważny krok w kierunku zabezpieczenia nowych wolumenów gazu, aby przetrwać nadchodzącą zimę z wysokim poziomem bezpieczeństwa dostaw.

To partnerstwo ma szczególne znaczenie, ponieważ wzmacnia relacje z wiodącym, europejskim i wiarygodnym producentem w bezprecedensowym kontekście geopolitycznym i makroekonomicznym. Pozwala także Gaznatowi na dywersyfikację swojego portfela z uwzględnieniem różnych kontrahentów.

Gaznat będzie importować swoje ilości do swojego obszaru dostaw, aby zaopatrywać swoich klientów w zachodniej Szwajcarii, w tym firmy dystrybucyjne gazu, które są również akcjonariuszami Gaznat.

Umowa z Gaznatem ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak Equinor podpisał z PGNiG długoterminową umowę na sprzedaż gazu, która pomoże zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Umowa została zawarta na 10 lat i przewidywała eksport około 84,75 mld stóp sześciennych gazu rocznie nowym Baltic Pipe. Projekt Baltic Pipe łączy norweski system eksportu gazu do Polski przez Danię i ułatwia przepływ norweskiego gazu rurociągowego do Polski.

Projekt Baltic Pipe jest połączony z norweskim systemem przesyłowym gazu z duńskim operatorem systemu przesyłowego Energinet odpowiedzialnym za komponenty na terytorium Danii oraz polskim operatorem systemu przesyłowego GAZ-SYSTEM odpowiedzialnym za odcinek między Danią a Polską.

Aby skontaktować się z autorem, e-mail [email protected]

READ  Borderline: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.