Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Po jakim czasie można ponownie zaaplikować dezodorant?

Published

on

Aplikacja dezodorantu powinna odbywać się tuż o poranku. To wtedy, zaraz po kąpieli bądź prysznicu, przygotowujemy się do dalszej części dnia. Dbając o higienę, dbamy również o nasz komfort. Stosowanie dezodorantu to sposób na pozbycie się przykrego zapachu, który może pojawić się nawet po kilku godzinach. Ale po jakim czasie powinniśmy zaaplikować ten kosmetyk po raz kolejny i czy w ogóle jest to konieczne?

Czy dezodorant to wystarczająca ochrona?

Ochrona przed potem to przede wszystkim stosowanie takich kosmetyków, które niwelują przykry zapach lub ograniczają pracę gruczołów potowych. Do najpopularniejszych produktów zaliczamy dezodoranty, antyperspiranty oraz blokery. Te ostatnie uważane są za najsilniejsze preparaty, które ograniczają ilość wydzielanego potu. Sięgamy po nie przed snem, a rano zmywamy ze skóry. Trochę delikatniej działa antyperspirant. Również jest odpowiedzialny za czopowanie gruczołów, ale nie w tak dużym stopniu.

Mają też działanie antybakteryjne, czyli takie, jakim wyróżniają się dezodoranty. To grupa kosmetyków, które są chętnie stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Taka formuła szybko się wchłania i jest prosta w aplikacji.

Kiedy stosujemy dezodorant? 

Dezodorant to kosmetyk, po który zaleca się sięgać rano. Należy aplikować go na oczyszczoną skórę, dzięki czemu jego skuteczność jest najlepsza. Dobrze aby nałożyć go po porannym prysznicu, czyli wtedy, gdy nasze gruczoły potowe zostały odpowiednio oczyszczone. Należy odczekać kilka minut na wchłonięcie preparatu, zanim założymy na siebie ubrania. Upewnijmy się także, że poprawnie stosujemy dezodorant. Aplikujmy go z odległości kilkudziesięciu centymetrów, jeśli wybraliśmy wariant w sprayu.

Czy dezodorant należy reaplikować w czasie dnia?

Wiele osób zastanawia się, czy reaplikacja tego rodzaju kosmetyków będzie niezbędna w czasie dnia. Otóż jeżeli odpowiednio dobierzemy produkty do naszych potrzeb, to nie powinniśmy się tym przejmować. Zadziałają one skutecznie i zapewnią nam ochronę od rana do wieczora. Na przykład kosmetyki marki Garnier zapewniają doskonałą ochronę przez cały dzień.

READ  Polski działacz uniewinniony od napadu

Jaki dezodorant będzie odpowiedni na co dzień?

Jeżeli szukasz dobrej jakości dezodorantu, wypróbuj produkty oferowane przez markę Garnier. Dostępne są w różnych wersjach zapachowych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Kosmetyki Garnier znane są ze swojej skuteczności. Dezodoranty zapewniają ochronę przez cały dzień, dlatego od rana do wieczora towarzyszy nam uczucie świeżości i komfortu.

Warto zwrócić uwagę na obietnice producenta. Niektóre kosmetyki zapewniają dłuższą ochronę niż tę, która trwa 24 godziny. Jest to szczególnie przydatne w takich kryzysowych sytuacjach, jak choćby przedłużająca się podróż. W takim momencie zazwyczaj nie chcemy przejmować się nieprzyjemnym zapachem, który wydobywałby się z okolic naszych pach.

Może też się okazać, że dezodorant nie jest kosmetykiem odpowiednim dla nas. Zaleca się więc wypróbować antyperspirant albo bloker. Gdy problem z nadmiernym poceniem jest poważniejszy, to konieczna będzie wizyta u specjalisty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.