Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Platforma audiobooków zostaje uruchomiona przez Grupę Draga w Polsce

Published

on

Platforma audiobooków zostaje uruchomiona przez Grupę Draga w Polsce

Firma Draga z siedzibą w Bergen rozwija platformy audiobooków dla europejskich wydawców i co najmniej jednej firmy afrykańskiej. W niektórych przypadkach system może być dedykowany jednemu wydawcy lub może być tworzony dla grupy firm współpracujących ze sobą w celu obsługi konsumentów na określonym rynku lub regionie geograficznym.

Polska grupa wydawnicza Sonia Draga z siedzibą w Katowicach spodziewa się uruchomić zupełnie nową platformę audiobooków obsługiwaną przez Beat Technology, zgodnie z niektórymi wiadomościami z ubiegłotygodniowego Bologna Children’s Book Expo. Sonia Draga, wydawca o tym samym nazwisku, najbardziej znana jest z występów w Bolonii jako pierwsza kobieta wiceprzewodnicząca Federacji Wydawców Europejskich i szefowa jej organizacji. Jest także prezesem Polskiej Izby Książki.

Volume to podobno nazwa nowej platformy, a Draga uważa, że ​​jej działanie spodoba się polskim siostrzanym wydawcom szukającym nowego rynku dla własnych treści audio.

Chociaż na tym wczesnym etapie jest niewiele szczegółów (usługa ma zostać uruchomiona „wkrótce”), oczekuje się, że oferta konsumencka będzie obejmować modele abonamentowe, zachęty a la carte i kupony, aby przyciągnąć użytkowników. Legimi, uruchomiony w 2009 roku poznański serwis subskrypcji e-booków i audiobooków, jest prawdopodobnie kolejnym głównym konkurentem firmy.

Niestandardowa strategia opracowana przez Beat zwykle działa najlepiej, gdy producent treści jest źródłem niezwykle znanych, rozpoznawalnych tytułów, które są łatwe do naśladowania dla określonej bazy konsumentów na określonym rynku lub w regionie — innymi słowy, bardziej lokalny urok niż ten ogólny charakter tak ogromnych platform jak strony Amazona i innych.

Ponieważ firma Draga jest znaczącym wydawcą renomowanej literatury polskiej i wiodącym dystrybutorem przetłumaczonych zachodnich hitów kinowych w Polsce, ma duże szanse na zwrócenie uwagi innych wydawców na rynku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *