Connect with us

Gospodarka

PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Bank BPS, Idea Bank, Credit Agricole – rachunki bankowe po godzinach otwarcia dla seniorów

Published

on

Banki dokonały zmian w swoich oddziałach. To odpowiedź na powrót tzw. Godzin seniora. Chociaż nowe rozporządzenie nie obejmuje instytucji finansowych, zdecydowały się one również na rozwiązania dla osób starszych.

Od czwartku tzw. Seniorskie czasy powróciły do ​​sklepów spożywczych, aptek, drogerii i urzędów pocztowych. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 obsługiwane będą w tych punktach tylko osoby powyżej 60 roku życia.

Chociaż regulacja nie dotyczy banków, zdecydowały się one na zmiany w swoich oddziałach.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Godziny dla seniorów w bankach

Od czwartku Seniorzy PKO Banku Polskiego wprowadzili priorytetowe usługi. „Od teraz będziemy zajmować się przede wszystkim osobami powyżej 60 roku życia w oddziałach w godzinach 10-12 w południe. Oddziały są jednak otwarte dla wszystkich klientów” – powiedziała w przesłanej nam odpowiedzi Magdalena Lejman z PKO BP.

Nowe zasady obsługi klientów powyżej 60. roku życia będą obowiązywały również w oddziałach Banku Pekao od czwartku. „Seniorzy obsługiwani są poza służbą od 10:00 do 12:00” – powiedział Paweł Jurek, rzecznik prasowy Banku Pekao.

Bank BPS również zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania. „W tym czasie oddziały będą otwarte dla wszystkich, ale priorytetem będą osoby starsze. Powyższą zasadę Bank BPS zarekomendował do wdrożenia także zrzeszonym bankom spółdzielczym” – powiedziała Agnieszka Chrobot z Banku BPS.

Dodatkowo w oddziałach Banku Millennium, Getin Bank i Idea Bank wprowadzono priorytet opieki nad seniorami w wieku od 10 do 12 godzin. „W praktyce będzie się to wyglądać tak, jakbyśmy początkowo świadczyli usługi dla osób starszych, a jeśli nie ma spotkań w oddziałach seniora, to przyjmiemy inne osoby” – poinformowało biuro prasowe Idea Banku. Seniorzy w powyższych godzinach obsługiwani są przede wszystkim w oddziałach Credit Agricole. Jak wspomniano wcześniej, rozwiązanie zostało wprowadzone na początku kwietnia i obowiązuje do dziś.

READ  Nowa analiza: Transformacja energetyczna w Australii jest jedną z najgorszych w OECD

W Santander Bank Polska priorytet obsługi seniora powrócił już w pierwszej godzinie otwarcia oddziału. „To podejście działało całkiem dobrze na początku roku, więc zdecydowaliśmy się kontynuować. Lekcja priorytetowa w służbie seniorów pozwala nam z jednej strony wspierać osoby starsze, az drugiej odpowiadać i służyć wszystkim, gdy są w pobliżu. Na oddziale nie ma obecnie seniorów. – podkreśliła Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska.

ING Bank Śląski nie zdecydował się jeszcze na wprowadzenie tzw. Senior hours. „Obecne przepisy nie obligują nas do wprowadzenia godzin dla seniorów i obecnie nie wdrażamy tego rozwiązania” – powiedziała Mirella Gmur z biura prasowego ING.

MBank też nie zdecydował się na taki krok. „Bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach z godzinami senioralnymi, tym razem nie wprowadziliśmy tego rozwiązania. Jak dotąd nie wzbudzało ono zainteresowania” – powiedział Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku.

Sytuację monitorują przedstawiciele banku BNP Paribas. „Na razie monitorujemy sytuację i będziemy Was informować o wszystkich decyzjach” – powiedziała Karolina Kozakiewicz z BNP Paribas. Ten problem jest również analizowany przez Citi Handlowy. Biuro prasowe Alior Banku poinformowało, że decyzje o godzinach otwarcia oddziałów dla seniorów zapadną „w najbliższych dniach”.

Jednocześnie przedstawiciele banków zachęcają do korzystania z bankowości internetowej.

W kwietniu wprowadzono zajęcia dla seniorów z ul. Banki: PKO BP, Pekao, mBank i Credit Agricole. Takie zmiany zaszły również w sklepach Citi Handlowy w galeriach handlowych.

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.