Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwszy w Polsce hotel z odręczną kolekcją uroczyście debiutuje w Krakowie

Published

on

Pierwszy w Polsce hotel z odręczną kolekcją uroczyście debiutuje w Krakowie

Tego lata Kolekcja Pisma Świętego Korony Kraków wita swoich pierwszych gości w charakterystycznym narożnym apartamentowcu przy ulicy Królewskiej 6, tuż obok Placu Inwalidów i tzw. Alei Trzech Wieszczów w drugim co do wielkości mieście w Polsce. The Obiekt z 44 pokojami dołączy do nowej kolekcji butikowych hoteli na mocy umowy franczyzowej pomiędzy Accor a właścicielem obiektu, firmą Alventa Invest, wraz z PI Apartamenty&Hotele, która będzie odpowiedzialna za bieżącą działalność hotelu.

„Podpisanie umowy na pierwszy hotel pod nową marką Handwriting Collection to ważny krok w poszerzaniu nie tylko naszej oferty w Krakowie, mieście niezwykle popularnym wśród turystów z całego świata, ale także ogólnego portfolio Accor w Polsce. Cieszę się, że polski rozdział rękopiśmiennych zbiorów miasta rozpoczyna się z rozmachem i piękną historią. Dzięki ponadczasowej architektonicznej elegancji pięknie odrestaurowanej 100-letniej kamienicy oraz wspaniałemu wystrojowi wnętrz, nowy hotel doskonale wpisuje się w charakter marki. Jestem przekonany, że razem z naszymi partnerami stworzymy wyjątkowe miejsce i wspólnie będziemy tworzyć historię.” zwany Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. Rozwoju Accor Polska.

Zbiór rękopisów Korony Krakowskiej rozciąga się na pięciu piętrach Kamienica z 1923r zaprojektowany przez Wacława Krzyżanowskiego i zainspirowany art déco, styl projektowania popularny w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku, charakteryzujący się modernistycznymi budynkami, które równoważyły ​​bogactwo i praktyczność jako charakterystyczne przedstawienie epoki, która znajdowała się w centrum ery maszyn. W murach nowego hotelu goście zostają przeniesieni do epoki wyrafinowania, elegancji i szykownego wystroju, gdzie mogą podziwiać sztukę oraz delektować się wyborem starannie wyselekcjonowanych alkoholi i cygar. The Nowy hotel z pewnością stanie się znanym miejscem w mieście, nierozerwalnie związanym z jego dziedzictwem kulturowym. Oprócz gustownie urządzonych pokoi, goście mają do dyspozycji restaurację, bar i palarnię cygar, salę konferencyjną oraz strefę fitness.

READ  Marynarze wprowadzają się do najnowszej bazy Marynarki Wojennej na polskim wybrzeżu Bałtyku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *