Connect with us

Gospodarka

PGNiG zgadza się na rozwój polskiego sektora biogazowego

Published

on

polska państwowa spółka naftowo-gazowa, Polski Przemysł Naftowy i Gazowniczy (PGNiG), podpisał we wtorek (23 listopada) porozumienie, że Rozwój sektora biogazu i biometanu w ludziach.

W projekcie zainicjowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz przedstawiciela rządu ds. energii odnawialnej Ireneusza Zyska wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli PGNiG.

W porozumieniu podkreślono proponowane środki i środki związane z wprowadzaniem i produkcją biogazu i biometanu. Ma również na celu stworzenie otoczenia regulacyjnego i mechanizmów wspierających rozwój tej branży.

Dokument jest efektem działań w ramach podpisanego w październiku 2020 roku listu intencyjnego o powołaniu partnerstwa na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu w celu wdrożenia proponowanych rozwiązań.

„Mówiąc o rozwiązaniach wspierających proces transformacji energetycznej, które są bezpieczne dla polskiej gospodarki, nie ma mowy o obejściu biometanu” – powiedział Paweł Majewski, prezes PGNiG SA.

„Rozwój rozproszonych obiektów w pobliżu źródeł surowców i przetwarzania odpadów, które są szkodliwe dla rolnictwa i przemysłu komunalnego – wszystko to w bardzo krótkim czasie może przyczynić się nie tylko do pozyskania nowego źródła energii, ale także do rozwiązania kilku” ważnych wyzwania środowiskowe ”.

„Jako firma gazownicza jesteśmy optymistycznie nastawieni do umowy. Ostatnio wielokrotnie dyskutowaliśmy o potencjale biometanu. Tym bardziej cieszymy się, że tak wielu przedstawicieli PGNiG mogło wziąć udział w pracach projektowych oraz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Deklarujemy nasze pełne zaangażowanie we wspieranie dalszych wysiłków na rzecz wdrożenia rekomendacji rynkowych, instytucjonalnych i prawnych zawartych w dokumencie” – dodał Majewski.

READ  Większość Polaków pesymistycznie odnosi się do zmian gruntów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *