Connect with us

Gospodarka

PepsiCo inwestuje w „największy i najbardziej zrównoważony” zakład w Europie

Published

on

Firma zorganizowała dziś uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, kiedy w Polsce rozpoczęła się budowa wartego 1 mld zł (218,5 mln euro) obiektu, który będzie piątym zakładem firmy w kraju.

Zakład produkcyjny jest rozbudowywany etapami i powinien zostać ukończony do 2025 roku. Fabryka będzie miała wielkość siedmiu boisk piłkarskich i zostanie zbudowana na 30 hektarach gruntu w miejscowości Święte koło Środy Śląskiej w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dolny Śląsk).

Firma poinformowała, że ​​zakład zwiększy pojemność swoich marek spożywczych, w tym takich produktów, jak smażone i pieczone w piekarniku chipsy firmy Lay i Doritos Corn Chips. Dostarczy zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport do ponad 20 krajów, m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego udział wzięli przedstawiciele polskiego rządu, w tym premier Mateusz Morawiecki, konsul generalny USA w Krakowie, władze regionalne i lokalne, burmistrz Środy Śląskiej, kierownictwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Autorytet.

Silviu Popovici, dyrektor generalny PepsiCo Europe, skomentował: „W Polsce działamy od 30 lat i tam inwestujemy. To świetne centrum, ponieważ nasza branża spożywcza rozwija się w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale wzrost musi być zrównoważony. Chcemy, aby nasze rośliny były najbardziej ekologiczne nie tylko w Europie, ale na całym świecie. W Środzie Śląskiej na nowo myślimy o przyszłości produkcji żywności. Chcemy stworzyć modelowy obiekt dla zrównoważonego rozwoju w Europie.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *