Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Paweł Kukiz zarejestrował partię. Szef PSL reaguje

Published

on

  • PAP dowiedziała się, że Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował Pawła Kukiza „Gra K’15”. Teraz sąd czeka na wejście w życie decyzji
  • Według Kosiniaka-Kamysza, PSL i społeczność Kukiz mają wspólne pomysły programowe, które pozostają niezmienione
  • Na pytanie, czy zamierza w najbliższym czasie rozszerzyć polską koalicję, lider Partii Ludowej odpowiedział, że tak się stanie.

Kosiniak-Kamysz został zapytany, jak powstanie partii przez Pawła Kukiza, którego partia stworzyła polską koalicję razem z PSL, wpłynęło na tę koalicję.

– Koalicja zawsze oznacza szacunek dla podmiotowości partnera. I zawsze taki szacunek odnosiliśmy do wspólnoty Pawła Kukiza, czy to stowarzyszenia, czy partii politycznej – odpowiedział lider PSL.

Jak zaznaczył, w polskiej koalicji będzie kolejna partia polityczna. – Ponieważ w polskiej koalicji jest partia Unii Europejskich Demokratów, tak Ślonzoki razem pracują z nami jako partia regionalna, a partia Kukiza będzie miała inny format partyjny – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Według niego powołanie partii K’15 ma szansę na takie usystematyzowanie współpracy w ramach polskiej koalicji. – Oczywiście wszystko to zawsze opiera się na wzajemnym szacunku i subiektywności – podkreślił przewodniczący Partii Ludowej.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, PSL i społeczność Kukiz mają wspólne idee programowe, które nie ulegną zmianie. – Włączyliśmy te postulaty Pawła Kukiza do programu i podjęliśmy uchwałę w Radzie Gubernatorów w sprawie wzmocnienia demokracji, postulatów np. W sprawie wymiaru sprawiedliwości pokoju czy wyboru Rzecznika przez obywateli – powiedział przewodniczący. PSL.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *