Connect with us

Gospodarka

Pasażer Ryanair miał niewłaściwe samoloty. Zamiast jechać do Hiszpanii, poleciała na Ukrainę

Published

on

30-letnia pasażerka Ryanaira chciała polecieć do Walencji, aby odwiedzić swojego chłopaka. Niestety pomyliła bramki na lotnisku i wsiadła do samolotu lecącego do Kijowa. O swoim błędzie dowiedziała się dopiero po wylądowaniu na lotnisku na Ukrainie.

Do niezwykłej sytuacji doszło 18 października. 30-latek z Wielkiej Brytanii miał lecieć Ryanairem z lotniska Londyn Stansted do Walencji (Hiszpania). Pasażer nie spodziewał się, że wyląduje na lotnisku, które było oddalone o ponad 3000 kilometrów od pierwotnego celu podróży.

Ryanair. 30-latek zamiast do Hiszpanii poleciał na Ukrainę

Wejście na pokład dla Walencji odbyło się przy bramce 44, ale pasażer pojawił się pod numerem 54. Żaden z pracowników Ryanair zignorował błąd i kobiecie pozwolono polecieć do Kijowa na pokładzie samolotu.

30-latka przyznała w wywiadzie dla Daily Star, że chociaż źle zrozumiała cele podróży, nie rozumie, jak personel lotniska nie zauważył jej błędu w skanowaniu jej biletu.

– Moja karta pokładowa była kilkakrotnie sprawdzana. Zapytałem nawet personel na pokładzie, kiedy dotrzemy do Walencji. Powiedziano mi, że lot zajmie 2 godziny i 15 minut, relacjonuje kobieta. Dodała, że ​​zasnęła tuż po starcie i obudziła się podczas lądowania.

ZOBACZ TEŻ: Turysta ukradł z Sardynii 15 kg piasku. Po 40 latach odesłała go z powrotem na wyspę

Kiedy pasażerka wysiadła z samolotu, stwierdziła, że ​​nie jest w Hiszpanii, ale na Ukrainie.

– Przestraszyłem się, gdy policja poprosiła mnie o paszport. Nie wiedziałam, co robić, przyznała kobieta.

Ostatecznie 30-latkowi pomogli pracownicy lotniska w Kijowie. Początkowo nie mogli uwierzyć, że zaszła taka pomyłka, ale pasażer pokazał im bilet do Walencji.

Personel lotniska skontaktował się z Ryanairem i udało mu się zorganizować lot z Kijowa do Londyn na następny dzień, a stamtąd popołudniowy lot do Walencji. Choć 30-latka w końcu dotarła do Hiszpanii, przyznała, że ​​cała sytuacja była bardzo stresująca.

READ  Zmiana klimatu przewyższa Covid jako największy problem, przed którym stoją Europejczycy

Zobacz też

Macchu Picchu

Źródło: dailystar.co.uk

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.