Connect with us

Świat

Organ wyborczy powołany przez juntę Birmy do rozwiązania mediów partii Suu Kyi

Published

on

Powołana przez Birmę komisja wyborcza Mjanmy rozwiązuje Narodową Ligę Partii Demokracji (NLD) Aung San Suu Kyi za oszustwa w wyborach w listopadzie, podała agencja informacyjna Myanmar Now w piątek, powołując się na komisarza.

Myanmar Now powiedział, że decyzja została podjęta podczas spotkania z partiami politycznymi, które zostało zbojkotowane przez wiele partii, w tym NLD.

Armia Birmy przejęła władzę 1 lutego, obalając i zatrzymując wybraną przywódczynię cywilną Aung San Suu Kyi, która walczyła o demokrację przez dziesięciolecia, zanim dziesięć lat temu rozpoczęły się wstępne reformy.

Wojsko usprawiedliwiło zamach stanu, oskarżając NLD Suu Kyi o osiągnięcie miażdżącego zwycięstwa poprzez manipulowane głosowanie, mimo że ówczesna komisja wyborcza odrzuciła jej skargi.

Listopadowe oszustwo wyborcze dokonane przez NLD było nielegalne, „więc musimy wyrejestrować partię” – powiedział w raporcie przewodniczący Komisji Wyborczej Związku (UEC) wspierany przez juntę (UEC), Thein Soe. Thein Soe powiedział, że ludzie, którzy popełnili oszustwo wyborcze, „są uważani za zdrajców” i podejmowane są przeciwko nim działania.

Rzecznik junty i podziemny prodemokratyczny rząd jedności narodowej, w skład którego wchodzą wysiedleni członkowie NLD, nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Rzecznik popieranej przez wojsko Partii Solidarności i Rozwoju Unii powiedział, że ma swoich przedstawicieli na trwającym spotkaniu i nie jest świadomy wyniku.

Radna stanu Myanmar Aung San Suu Kyi weźmie udział w Invest Myanmar w Naypyitaw w Mjanmie 28 stycznia 2019 r. REUTERS / Ann Wang / Zdjęcie pliku

Siły bezpieczeństwa zabiły ponad 800 osób od czasu fali protestów, które wybuchły po przewrocie, mówi grupa aktywistów Stowarzyszenia Pomocy Więźniom Politycznym, chociaż Reuters nie był w stanie zweryfikować ofiar z powodu walki medialnej, w tym wielu dziennikarzy zatrzymujących tysiące ludzi. .

Wybuchły również walki między siłami bezpieczeństwa a grupami partyzantów mniejszości etnicznych.

Zamieszanie zaalarmowało sąsiadów Mjanmy i szerszą społeczność międzynarodową, ale generałowie nie okazali zamiaru szukać kompromisu z ruchem demokratycznym.

NLD została utworzona podczas powstania kierowanego przez studentów w 1988 roku z powodu czołowych przeciwników rządów wojskowych i wygrała wszystkie wybory, w których mogła uczestniczyć.

READ  „Nowy wariant” brytyjskiego koronawirusa. Już tysiąc przypadków

Partia, której współzałożycielem był Suu Kyi, figurant walki Mjanmy z dyktaturą, zdobyła większość mandatów w wyborach w 1990 r., Ale junta nie uznała wyniku i dopiero w 2015 r. Doszła do władzy po osunięciu się ziemi. zwycięstwo.

Laureat nagrody Nobla, Suu Kyi, postawiono liczne zarzuty w dwóch sądach. Najpoważniejsze zarzuty zostały wniesione na podstawie przepisów o tajemnicy urzędowej z czasów kolonialnych i skazane na 14 lat więzienia.

Suu Kyi, lat 75, mogła łączyć się wideo z prawnikami tylko w obecności ochroniarzy. Twoim współoskarżonym jest Win Myint, obalony prezydent.

Japonia, główny darczyńca Myanmaru, będzie musiała przemyśleć swoją pomoc dla Myanmaru, jeśli sytuacja w kraju Azji Południowo-Wschodniej nie ulegnie poprawie – powiedział w Tokio minister spraw zagranicznych Toshimitsu Motegi.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *