Connect with us

Najważniejsze wiadomości

50 krajów, w tym Stany Zjednoczone, kwestionuje zaangażowanie Polski na rzecz praw osób LGBT

Published

on

Ponad 50 ambasadorów i przedstawicieli na arenie międzynarodowej apeluje do polskiego rządu o ochronę praw osób LGBTI w związku z obawami dotyczącymi postępowania administracji prezydenta Andrzeja Dudy.

„Doceniamy ciężką pracę osób LGBTI i innych społeczności w Polsce i na świecie, a także pracę wszystkich tych, którzy pracują na rzecz zapewnienia praw człowieka osobom LGBTI i innym osobom należącym do społeczności borykających się z podobnymi wyzwaniami. orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej ”. jej list otwarty od niedzieli mówi.

„Prawa człowieka są uniwersalne i każdy, w tym osoby LGBTI, ma prawo w pełni z nich korzystać” – dodaje.

W odpowiedzi polscy urzędnicy zaprzeczyli, że prawa Polaków LGBTI są ograniczane lub zagrożone.

„Jedyne, co mogę powiedzieć drogim ambasadorom, to to, że tolerancja jest częścią polskiego DNA” – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w poniedziałek. według The Associated Press. „Nikt nie musi nas uczyć tolerancji, ponieważ jesteśmy narodem, który nauczył się tej tolerancji od wieków i daliśmy wiele świadectw na temat historii tej tolerancji”.

Wbrew twierdzeniom Morawieckiego, Duda wygrał w tym roku reelekcję po walce z „ideologią” osób LGBTI, a kilka miast we wschodniej i południowej Polsce podjęło symboliczne rezolucje, deklarując, że są wolne od „ideologii LGBT”.

„Prawa człowieka nie są ideologią – – Są uniwersalne. 50 ambasadorów i przedstawicieli zgadza się z tym ”- napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

Joachim Brudziński, wiceprzewodniczący rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i poseł do Parlamentu Europejskiego, zwrócił się do sygnatariuszy o napisanie listu: „W obronie zamordowanych chrześcijan, uwięzionych działaczy # ProLife, zwolnionych z pracy i cytowania Biblii prześladowani, poddawani eutanazji wbrew ich woli. “

READ  Przewodnik dla początkujących do zrozumienia od A do Z na temat kryptowalut 

Aborcja jest w Polsce prawie we wszystkich przypadkach nielegalna, a eutanazja jest całkowicie nielegalna. Według AP, prokurator pozywa obecnie kierownika IKEA za zwolnienie mężczyzny, który cytuje Biblię, sugerując, że należy zabijać gejów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *