Connect with us

Gospodarka

Ogromne zwolnienia w Lufthansie. Do końca roku straci 29 000 miejsc pracy. Ludzie

Published

on

Po tych cięciach Lufthansa zatrudni 109 000 osób. Pracowników. Lufthansa zwolni ponad 20 000 miejsc pracy za granicą. Pracowników. Ponadto Lufthansa sprzedała swoją spółkę zależną cateringową LSG, która zatrudnia 7500 osób. Lufthansa planuje zwolnić w przyszłym roku kolejne 10 000 miejsc pracy w Niemczech. Ludzie.

Zwolnienia pomimo rosnącego zainteresowania lotami wakacyjnymi

Tymczasem rzeczniczka Lufthansy poinformowała o rosnącym zapotrzebowaniu na loty pasażerskie w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra. Potroiła się liczba kupionych biletów na loty na dwie Wyspy Kanaryjskie – Teneryfę i Fuerteventurę. W tym samym czasie czterokrotnie wzrosła liczba zamówień na bilety do Kapsztadu w RPA i Cancun w Meksyku.

Podobnie jak inne linie lotnicze, Lufthansa poniosła ogromne straty w wyniku kryzysu koronowego, sprowadzając dużą część swojej floty na ziemię i drastycznie ograniczając ofertę. Pomimo finansowego wsparcia państwa, Lufthansa odnotowała po trzech kwartałach tego roku straty w wysokości 5,6 mld euro Euro.

Tylko pomoc państwa uratowała Lufthansę przed upadłością. Ograniczone loty spowodowały spadek zapotrzebowania na dużą liczbę personelu pokładowego. Docelowo na liniach powinno pracować mniej niż 100 000 osób. Ludzie. Limit ten powinien zostać osiągnięty poprzez zmniejszenie liczby godzin praca, dobrowolne odejścia lub zwolnienia, które zależą od zmian w firmie. Ponadto pracownicy Lufthansy muszą wziąć pod uwagę obniżkę wynagrodzenia.

Obejrzyj wideo
Premier przedstawił etapy topnienia gospodarki. Hausner: Rząd nie ma ani pomysłu, ani planu

READ  Rzeczpospolita Polska przeciwko PL Holdings SÀRL: ETS nadal podważa wewnętrzną ochronę inwestycji UE | Shearman & Sterling LLP
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.