Connect with us

Gospodarka

Biden wzywa sojuszników USA do „koordynowania” wsparcia dla Ukrainy.

Published

on

Biden wzywa sojuszników USA do „koordynowania” wsparcia dla Ukrainy.

wtorek, 3 października 2023 r

1820 GMT – Biały Dom ostrzegł, że kończy się czas na finansowanie Ukrainy po tym, jak Republikanie w Kongresie zablokowali pomoc USA dla Kijowa.

„Czas nie jest naszym przyjacielem. „Mamy wystarczające środki, aby jeszcze przez jakiś czas zaspokoić potrzeby Ukrainy na polu bitwy, ale potrzebujemy działań Kongresu” – powiedział John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent Joe Biden powiedział wcześniej sojusznikom USA podczas rozmowy telefonicznej, że „jest przekonany, że nadal będziemy mieć ponadpartyjne i dwuizbowe wsparcie dla pomocy” – dodał Kirby.

Dalsze aktualizacje: 👇

1845 GMT – Rosja wzywa ambasadora Mołdawii w awanturze medialnej

Moskwa wezwała ambasadora Mołdawii, aby zaprotestować przeciwko „prześladowaniom motywowanym politycznie” wobec rosyjskojęzycznych mediów w tym prozachodnim kraju.

W połowie września Mołdawia wydaliła szefa rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej Sputnik i oskarżyła tę agencję o szerzenie „propagandy i dezinformacji”.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło w oświadczeniu, że wydalenie szefa mołdawskiego biura Sputnik wpisuje się w trwającą kampanię „prześladowań na tle politycznym” rosyjskojęzycznych mediów w Mołdawii.

Moskwa oświadczyła, że ​​kilku osobom zaangażowanym w ograniczanie „wolności słowa i praw rosyjskich dziennikarzy w Mołdawii” zostanie wydany zakaz wjazdu do kraju.

1815 GMT – Pomoc USA dla Kijowa będzie trwała „kilka miesięcy” bez finansowania: Biały Dom

Pomoc USA dla Ukrainy w walce z Rosją wygaśnie za „kilka miesięcy”, jeśli republikańscy twardogłowi nie zapewnią Kijowowi nowych funduszy, stwierdził Biały Dom.

„Mówicie o mniej więcej kilku miesiącach” – powiedział na odprawie rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

15:00 GMT – Biden wzywa sojuszników USA do „koordynowania” wsparcia dla Ukrainy.

Prezydent Joe Biden wezwał kluczowych sojuszników do „koordynowania” wsparcia dla Ukrainy, stwierdził Biały Dom w obliczu obaw w zachodnich stolicach po tym, jak republikańscy twardogłowi odcięli amerykańskie finansowanie dla Kijowa.

READ  Kraje UE zgadzają się na pułap cen gazu, aby powstrzymać kryzys energetyczny

Biden rozmawiał z przywódcami Kanady, Niemiec, Włoch, Japonii, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii, UE i NATO, a także ministrem spraw zagranicznych Francji – podał Biały Dom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *