Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ogłoszeni dostawcy Orange 5G SA w Polsce i na Słowacji

Published

on

Orange ogłosił dostawców dla swoich autonomicznych sieci 5G (5G SA) w Europie, w tym sieci w Polsce i na Słowacji.


Firma opisuje wdrożenie rozwiązań 5G SA w krajach Orange w Europie jako kamień milowy, który umożliwi przyszły rozwój usług dodanych, na żądanie i dostosowanych do potrzeb klientów Orange we wszystkich sektorach gospodarki.

Orange twierdzi, że 2022 to rok przygotowań, testów i wdrożenia, aby ułatwić komercyjne starty od 2023 roku. Orange mobilizuje swoich ekspertów i tworzy tak zwaną Fabrykę Integracji Sieci, aby testować i walidować łańcuchy techniczne i wydajność usług end-to-end oraz przeprowadzać testy z użytkownikami.

Orange wybrał sieć szkieletową 5G SA firmy Ericsson dla Polski, Belgii, Hiszpanii i Luksemburga; sieć szkieletowa 5G SA firmy Nokia dla Słowacji i Francji; oraz Zarządzanie danymi abonenckimi firmy Nokia we wszystkich krajach. Oracle Communications został wybrany do podstawowej sygnalizacji i routingu 5G we wszystkich krajach.

W przypadku innych funkcji sieciowych, zwłaszcza radia, przeprowadzana jest aktualizacja oprogramowania istniejących urządzeń.

Technologia jest już dostępna do nauki, testowania i wprowadzania innowacji z zainteresowanymi firmami w lokalizacjach Orange 5G Lab i może być wdrażana z rozwiązaniami sieci prywatnej Orange Business Services w razie potrzeby dla klientów B2B na całym świecie.

Według CommsUpdate TeleGeography, Orange Polska poinformował, że podpisanie pięcioletniej umowy otwiera drogę do wdrożenia rozwiązań chmurowych 5G SA, które pozwolą spółce oferować nowe usługi klientom biznesowym i indywidualnym w ciągu najbliższych kilku lat.

Usługi Orange 5G zostały po raz pierwszy uruchomione w Polsce w lipcu 2020 roku. Do końca 2021 r. sieci 5G obsługiwały ponad sześć milionów ludzi w całym kraju.

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOŻESZ ZAINTERESOWAĆ…


READ  Rights Group potwierdza, że ​​polski senator został zhakowany przy użyciu oprogramowania szpiegującego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.