Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Odwiedź mały kawałek Polski właśnie tutaj, w północnym Michigan!

Published

on

Dzień dobry!

Jaka jest pierwsza rzecz, o której myślisz, kiedy słyszysz te piękne słowa?! Mam pomysł!

Zabierzemy Cię w miejsce na tyle blisko, że będziesz uważany za Polaków w Północnym Michigan!

Centrum Sztuki Polskiej to sklep pełen polskich skarbów z Polski! Niektóre z artykułów, które można znaleźć tutaj, to; Polskie jedzenie, autentyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego, książki kucharskie, kolorowa ceramika, ubrania, kapcie, drobne bibeloty i wiele więcej! Istnieją dwie lokalizacje, Cedar i Hamtramck.

Miałem okazję porozmawiać z właścicielką Kathleen Bittner, która od lat pomaga rodzicom w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Bittnerowie są właścicielami sklepu w Hamtramck od 1973 roku i od tego czasu rozwinęli Centrum Sztuki Polskiej w jeden z wiodących w kraju domów handlowych dla polskich towarów kulturalnych i tradycyjnych.

Rodzina przekształciła również sklep w centrum edukacyjne, gdzie prowadzą wykłady, sesje podpisywania książek ze znanymi polskimi pisarzami, pokazy sztuki ludowej i kursy pisanki. Ponadto Bittnerowie pozostają bardzo aktywni w swojej polskiej społeczności, regularnie prezentując swoje polskie dobra kulturalne na festiwalach, wydarzeniach, w szkołach i bibliotekach.

Jeśli jesteś w okolicy Hamtramck lub Cedar, koniecznie zatrzymaj się i rozejrzyj!

Najnowsze informacje można znaleźć na ich stronie na Facebooku TUTAJ i dalsze informacje o godzinach otwarcia i artykułach sklepów TUTAJ.

READ  Lekarz z Kolorado jedzie do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *