Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Lwy i tygrysy zostały przetransportowane z Ukrainy do polskiego zoo

Published

on

Lwy i tygrysy zostały przetransportowane z Ukrainy do polskiego zoo

WARSZAWA, 3 marca (Reuters) – Ciężarówka z sześcioma lwami, sześcioma tygrysami, dwoma karakalami i afrykańskim dzikim psem z sanktuarium na wschód od Kijowa przybyła do Polski w czwartek po dwudniowej podróży, aby uciec przed rosyjską inwazją, polskim zoo urzędnik powiedział tzw.

Właściciel sanktuarium zwrócił się do poznańskiego zoo w zachodniej Polsce o pomoc w doprowadzeniu zwierząt w bezpieczne miejsce.

„Musieli zrobić długi objazd, aby uniknąć Żytomierza i innych stref bombardowania. Musieli wielokrotnie zawracać, bo wszystkie drogi były wysadzone w powietrze, dziurawe, niemożliwe do przejechania z takim ładunkiem, dlatego było tak długo – powiedziała rzeczniczka poznańskiego ZOO Małgorzata Chodyła.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Ale oto one są i po prostu nie możemy w to uwierzyć”.

Pierwsza próba wykonania napędu nie powiodła się po tym, jak ciężarówka napotkała rosyjskie czołgi i nie była w stanie przejechać.

Chodyla powiedział, że wszystkie zwierzęta, w tym młode tygrysy, przetrwały długą podróż, ale zoo martwił się o 17-letnią tygrysicę, która wyglądała na bardzo zmęczoną.

Kierowcy asystowali trzej starsi mężczyźni bez doświadczenia w kontaktach z dzikimi zwierzętami, którzy teraz wrócili do Kijowa, by bronić swojego miasta.

Zwierzęta po odpoczynku w Poznaniu mogą podróżować dalej na zachód. Belgijskie sanktuarium powiedziało, że zabierze sześć lwów i afrykańskiego dzikiego psa, dodał Chodyla.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Anny Włodarczak-Semczuk; Edytowanie przez Alexandrę Hudson

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Bolttech przejmuje polską spółkę Digital Care
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *