Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Odrzutowce NATO wzbijają się w powietrze, gdy nad Polską i Szwecją pojawiają się rosyjskie samoloty bojowe

Published

on

Odrzutowce NATO wzbijają się w powietrze, gdy nad Polską i Szwecją pojawiają się rosyjskie samoloty bojowe

Włoskie odrzutowce odpowiedziały na cztery rosyjskie myśliwce, które weszły w środę w europejską przestrzeń powietrzną, według włoskich sił powietrznych.

Włoskie Siły Powietrzne (Aeronautica Militare) Świergot Page udostępniła zdjęcie dwóch włoskich samolotów. „#Scramble, nowy natychmiastowy start dla Włochów Eurofightera zaangażowanych w działania policji powietrznej w Polsce w celu przechwycenia 4 rosyjskich myśliwców, które wpłynęły na polską i szwedzką przestrzeń powietrzną, zanim zostali zmuszeni do ponownego wejścia do przestrzeni powietrznej Kaliningradu”, ton napisał na Twitterze.

Witryna opublikowała na Twitterze kolejne zdjęcie przedstawiające start innego włoskiego samolotu. Wyjaśniono też, że pierwsze samoloty rosyjskie wszedł w polską a następnie szwedzką przestrzeń powietrzną.

Incydent ma miejsce w czasie wysokiego napięcia między Rosją a Zachodem i Ukrainą, zwłaszcza biorąc pod uwagę udane kontrofensywy tego ostatniego, które przyniosły znaczne korzyści militarne. Również prezydent Rosji Niedawno Władimir Putin zagroził użyciem broni jądrowej kiedy jego kraj musi się bronić przed atakiem.

Matthias Eichenlaub, rzecznik NATO, powiedział tydzień wiadomości że Włochy uziemiły odrzutowce dla misji policyjnej Sojuszu w krajach bałtyckich. Powiedział również, że w regionie samoloty NATO „regularnie przechwytują rosyjskie samoloty wojskowe, które nie spełniają międzynarodowych zasad bezpieczeństwa lotów”.

Ostatni piątek, NATO sekretarz generalny Jens Stoltenberg wyraził poparcie dla Ukrainy w jego staraniach o odzyskanie terenów zajmowanych przez siły rosyjskie. „Ukraina ma oczywiście prawo do odzyskania ukraińskiego terytorium, które jest obecnie okupowane przez siły rosyjskie. Dlatego ich wspieramy” – powiedział.

Rosyjskie myśliwce Tupolew TU-95 i Suchoj Su-35 przelatują nad Moskiewskim Placem Czerwonym podczas próby do parady z okazji Dnia Zwycięstwa w II wojnie światowej 4 maja. Rosyjskie samoloty bojowe weszły w środę w polską, a następnie szwedzką przestrzeń powietrzną, poinformowały włoskie siły powietrzne.
Natalia Kolesnikova/Getty

Kontynuował: „Aby mogli się bronić, ale także aby mogli nadal wyzwalać obszary. I jak powiedziałem, nielegalna aneksja lub próba aneksji terytorium Ukrainy tego nie zmienia. Nie zmienia to natury tego konfliktu. „

Sekretarz generalny podkreślił również, że NATO nie padnie ofiarą „nuklearnego szantażu” i obaw przed rosyjskim odwetem.

„W takim razie akceptujemy, że autorytarne mocarstwa, takie jak Rosja, mogą uzyskać dokładnie to, czego chcą, grożąc użyciem broni jądrowej” – powiedział.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij niedawno odniósł się do sukcesów militarnych, jakie jego siły osiągnęły w walce z Rosjanami.

„Armia ukraińska posuwa się dość szybko i zdecydowanie na południu kraju w ramach obecnej operacji obronnej” – powiedział we wtorek w przemówieniu.

„Tylko w tym tygodniu, od pseudoreferendum w Rosji, wyzwolono dziesiątki skupisk ludności. Wszystkie one znajdują się w obwodach chersońskim, charkowskim, ługańskim i donieckim”.

wcześniej w tym tygodniu, Ukraina poinformowała, że ​​Rosja straciła 44 czołgi i 27 bojowych wozów piechoty w ciągu jednego dnia.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował we wtorek rano najnowsze szacunki dotyczące strat w Rosji Facebook Bok. The Post szacuje, że od początku wojny Rosja straciła około 60 800 osób, a w poniedziałek zginęło 370 dodatkowych osób.

Podano również, że od rozpoczęcia wojny 24 lutego, 2424 czołgi zostały stracone, a 44 czołgi zostały zniszczone do poniedziałku.

Również siły ukraińskie zniszczyły w poniedziałek 5018 transporterów opancerzonych, a kolejnych 27 zostało zniszczonych w poniedziałek.

W czasie wojny Rosja rzadko publikowała aktualizacje swoich ofiar, a opublikowane dane były znacznie niższe niż szacunki ukraińskie.

READ  Aviva ustala w lutym terminy zbycia 6,6 mld USD we Francji i Polsce

tydzień wiadomości poprosił o komentarz rosyjskie MSZ.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *