Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rowerzyści w śpiączce indukowanej po katastrofie Tour of Poland

Published

on

Holenderski rowerzysta Fabio Jakobsen zapadła w śpiączkę w środę po wypadku na ostatnim odcinku trasy po Polsce – poinformowali organizatorzy.

Doprowadził do tego masowy upadek na mecie pierwszego etapu Dylan GroenewegenDyskwalifikacja z wyścigu.

Groenewegen poprowadził masowy sprint i skręcił w stronę prawej bariery. Zepchnął swojego rodaka Jakobsena, który wpadł na barierkę metrów przed metą.

Jakobsen przewrócił się po piętach, jego rower eksplodował, a bariery eksplodowały na ulicy, powodując upadek kolejnych rowerzystów.

Jakobsen został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie i zapadł w śpiączkę – poinformowało biuro prasowe Tour de Pologne.

lekarz Paweł Gruenpeter ze szpitala w Sosnowcu powiedział, że Jakobsen miał obrażenia głowy i klatki piersiowej, ale był stabilny na oddziale intensywnej terapii. Jakobsen musi być operowany na twarzy i czaszce – powiedział Gruenpeter państwowej stacji TVP Sport.

Groenewegen jako pierwszy przekroczył linię mety, ale został zdyskwalifikowany, co dało Jakobsenowi zwycięstwo etapowe. według strony internetowej wyścigu etapowego.

Groenewegen, 27-letni zawodnik Jumbo Visma, odniósł cztery zwycięstwa etapowe w Tour de France w ciągu ostatnich trzech lat.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) „ostro potępiła” „niebezpieczne” i „niedopuszczalne” zachowanie Groenewegena. Skierował działania Groenewegena do komisji dyscyplinarnej w celu ewentualnych sankcji.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press.

READ  Piotr Duda ostro o nominacji na Gowina: PiS splunął w obliczu solidarności.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *