Connect with us

technologia

Obawy etyczne związane z wprowadzaniem dużego tytoniu do opieki zdrowotnej – POLITICO

Published

on

Naciśnij Play, aby posłuchać tego artykułu

LONDYN – Firmy, które zbiły fortunę sprzedając szkodliwe i uzależniające papierosy, stawiają nowe kroki w opiece zdrowotnej.

Philip Morris International (PMI), szwajcarsko-amerykański producent papierosów Marlboro, kupił w zeszłym miesiącu dwie firmy farmaceutyczne i otrzymał w czwartek wsparcie na zakup sporej brytyjskiej biotechnologii Vectura. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy w zakresie leków oddechowych, firma Vectura jest jednym z przykładów sukcesu Wielkiej Brytanii w opracowywaniu nowych metod leczenia wziewnego takich schorzeń, jak astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc – wyniszczające schorzenia, o których wiadomo, że są spowodowane paleniem papierosów. Pomimo rozbieżności między firmami, zarząd Vectury poparł w czwartek ofertę PMI po tym, jak firma tytoniowa przelicytowała konkurenta.

Podczas gdy Big Tobacco od wielu lat promuje tytoń i produkty nikotynowe wolne od dymu tytoniowego, aby poprawić i urozmaicić swój wizerunek w miarę ograniczania palenia przez kraje, aktywiści i organizacje zdrowotne twierdzą, że ten ostatni krok posuwa się za daleko.

To przykład na to, że „gospodarka o obiegu zamkniętym zmierza w złym kierunku”, powiedziała Gail Hurley, dyrektor na Wielką Brytanię i Europę w Tobacco Free Portfolio, która skupia firmy finansowe, które nie chcą inwestować w przemysł tytoniowy. Dodała, że ​​​​firmy tytoniowe skorzystałyby nie tylko na sprzedaży papierosów, ale także na leczeniu chorób, które powodują.

PMI nie jest jedyną firmą tytoniową wkraczającą na rynek farmaceutyczny. British American Tobacco (BAT) ma oddział biotechnologiczny w USA – Kentucky BioProcessing – który został otwarty w zeszłym roku zaczęła się wczesne badania kliniczne szczepionki przeciw COVID-19.

Podczas gdy BAT wykorzystuje tytoń do wytwarzania przeciwciał szczepionkowych, PMI przejmuje firmy produkujące leki na drogi oddechowe, aby tworzyć własne produkty bezdymne i poszerzać portfolio leków terapeutycznych.

„Wysoce nieetyczne” jest uzyskiwanie podwójnych korzyści poprzez uzależnianie ludzi od palenia, a następnie leczenie ich wtórnej choroby. napisał European Respiratory Society w liście do brytyjskiego sekretarza zdrowia Sajida Javida i sekretarza gospodarki Kwasi Kwartenga, którzy lobbują przeciwko umowie z Vectura.

READ  Mark Gurman: Brak wydarzenia Apple 16 marca ani premiery AirTags

Firma argumentowała, że ​​rząd Wielkiej Brytanii nie powinien zezwolić na zakup, mówiąc, że ponad 35 000 jej członków uznało transakcję za „przerażającą”.

Oferta przejęcia przedstawia „realną perspektywę, że PMI wykorzysta to przejęcie do legitymizacji udziału przemysłu tytoniowego w debatach na temat zdrowia w Wielkiej Brytanii” – napisali szefowie Asthma UK, British Lung Foundation, Action on Smoking and Health (ASH). i Cancer Research UK w osobnym piśmie do rządu.

„Chociaż jest to przede wszystkim kwestia handlowa dla zainteresowanych stron, rząd uważnie monitoruje sytuację” – powiedział rzecznik rządu Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na obawy zgłaszane przez organizacje zajmujące się zdrowiem, rzecznik PMI powiedział: „Istnieją krytycy transformacji przemysłu tytoniowego, ale PMI jasno określiło naszą strategię pozostawienia papierosów”.

Firma zamierza wygenerować 50 procent swojej sprzedaży z produktów bezdymnych do 2025 r., a w tym roku planuje co najmniej 1 miliard dolarów na produkty nienikotynowe. „O to właśnie chodzi w przejęciu Vectury” – powiedział rzecznik.

Nowy wygląd

Na swojej stronie internetowej kronikę filmową dominuje transformacja PMI.

Produkty bezdymne nie przyniosły firmie praktycznie żadnych przychodów w 2015 roku, ale w 2020 roku stanowiły prawie jedną czwartą sprzedaży. Firma zobowiązała się do „całkowitej wymiany papierosów tak szybko, jak to możliwe”, a List akcjonariusza stwierdzono w zeszłym roku.

1 lipca Philip Morris ogłoszony umowa kupna firmy Fertin Pharma z siedzibą w Danii Wywoływacz dziąseł, saszetek i pastylek do ssania na ból, alergie i przeziębienia.

Osiem dni później tytoniowy gigant zademonstrowane swoją ofertę dla Vectury. I podczas gdy Vectura doradzała, PMI w tym tygodniu kupił inny producent leków do inhalacji, OtiTopic. Amerykańska biotechnologia opracowuje leki na drogi oddechowe do leczenia zawałów serca.

Firma tytoniowa nie ukrywa swojej strategii: celem tych transakcji jest wykorzystanie know-how i możliwości przemysłu farmaceutycznego w dziedzinie technologii inhalacji i zdrowia układu oddechowego, w którym to same firmy tytoniowe zdobyły wiedzę na temat dekady.

READ  Giovanna ujawniła Mito Anji jako najnowszą postać Guilty Gear Strive

Philip Morris rozpoczął handel w Londynie w 1847 roku. Chociaż był związany z rakiem płuc już w latach dwudziestych XX wieku, dopiero w latach pięćdziesiątych ustalono związek przyczynowy z paleniem.

W latach 70. i 80. kraje zaczęły palić środki odstraszające, takie jak wyższe podatki, ostrzeżenia zdrowotne na opakowaniach i ograniczona reklama. Ale te środki są powszechne w bogatych krajach; Reklama tytoniu pozostaje nieunikniona w wielu krajach o niskich dochodach, a nadal jest ponad 1,3 miliarda użytkowników tytoniu na calym swiecie.

Chociaż Big Tobacco wybrało drogę do nowych, niepalnych produktów nikotynowych, takich jak vaping, papierosy nadal stanowią większość ich przychodów. Jednak branża wie, że to się zmieni.

„Ponieważ organy regulacyjne i ambicje tytoniowe zbiegają się, palenie nie może już stać się rzeczywistością w wielu krajach w ciągu jednego pokolenia” – powiedział Owen Bennett, analityk w Jefferies, amerykańskim banku inwestycyjnym. Marsz.

Ekscytująca historia

Według Adama Barkera, analityka w Shore Capital, mogą być trzy główne przyczyny posunięć farmaceutycznych PMI.

Pierwszym z nich jest dostęp do technologii i wiedzy fachowej w dziedzinie leków wziewnych. Drugim jest zrównoważenie skutków zdrowotnych palenia „jak naturalne zabezpieczenie przed skutkami twoich produktów”. A trzeci to budowanie zupełnie nowego biznesu, aby chronić przychody firmy, ponieważ papierosy – i prawdopodobnie e-papierosy – spadają.

To ostatnie byłoby „naprawdę dużą zmianą”, powiedział. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę długoterminowe perspektywy dla tych firm, może to mieć sens.

MŚP jest nieugięty Mówi się, że ma pozytywny wpływ na społeczeństwo i zdrowie ludzi i zapowiada się „znacznie więcej niż firma tytoniowa”.

Grupy zdrowia tego nie kupują. „Słowa PMI muszą być poparte działaniem”, powiedział Hurley z Tobacco Free Portfolio.

Biorąc pod uwagę, że PMI „aktywnie pracuje nad blokowaniem zmian regulacyjnych” w sprzedaży tytoniu, powiedziała „pomysł, że zmierzają w tym samym kierunku”. [as] Firma zajmująca się zdrowiem i wellness, naprawdę nie jest wiarygodna.”

Zapytany o krytykę, że najlepiej sprzedające się produkty powodują wiele chorób, które leczą leki Vectura, PMI nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

READ  Redge Technologies inwestuje w start-up zajmujący się bezpieczeństwem mediów

Następne kroki

PMI przelicytował w czwartek amerykańską inwestycję Carlyle Group. Po opublikowaniu dokumentu oferty PMI akcjonariusze mogą przystąpić do przyjmowania oferty. Oferta przejęcia będzie otwarta przez minimum 21 dni, ale PMI może ją przedłużyć.

Rząd Wielkiej Brytanii był w stanie zablokować przejęcie tylko na bardzo ścisłych podstawach prawnych, w tym w przepisie dotyczącym zagrożenia zdrowia publicznego dodanym w 2020 r.

Opozycyjna Partia Pracy argumentuje, że rząd mógłby wykorzystać tę klauzulę do zaprzestania zakupów w ramach prac Vectury nad opracowaniem leków na choroby układu oddechowego, które obejmują: możliwe leczenie dla COVID-19. „Na tej podstawie istnieją wyraźne powody, aby zablokować tę umowę”, partia napisała do rządu.

Może to być możliwe, ponieważ warunek jest „bardzo szeroki”, powiedział Paolo Palmigiano, prawnik antymonopolowy z Taylorem Wessingiem w Londynie. Ale jeśli to nie nastąpi natychmiast, istnieje druga opcja dla rządu, aby zablokować transakcję z mocą wsteczną, powiedział.

To znaczy zgodnie z nową ustawą o bezpieczeństwie narodowym i inwestycjach, wchodzącą w życie w styczniu 2022 r., obejmującą kluczowe sektory, w tym biologię syntetyczną. Wraca to do transakcji z niedawnej przeszłości, „więc teoretycznie możesz zadzwonić do przeglądu” [next year]nawet jeśli są ukończone [now]„Powiedział Palmigiano.

Jonathan Ashworth, sekretarz ds. zdrowia w cieniu Partii Pracy, powiedział: „Próba Philipa Morrisa, by zmierzyć się z głównym graczem w dziedzinie produktów do pielęgnacji płuc, jest niewiarygodna. Gorzkim rozczarowaniem jest to, że Vectura jak dotąd nie wywiązała się ze swojego obowiązku opieki nad pacjentami i naukowcami i odrzuca to przejęcie przez duże koncerny tytoniowe. To jest teraz test dla Sajida Javida”.

Ten artykuł jest częścią POLITYKAUsługa Premium Policy Service: Pro Health Care Od cen leków, EMA, szczepionek, środków farmaceutycznych i nie tylko, nasi wyspecjalizowani dziennikarze informują Cię na bieżąco o tematach agendy polityki zdrowotnej. E-mail [email protected] na bezpłatny okres próbny.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *