Connect with us

Świat

Codzienne przypadki COVID-19 w Sydney osiągnęły rekordowy poziom, więcej żołnierzy musi przeforsować blokadę

Published

on

  • Sydney ponownie bije dzienny rekord liczby nowych infekcji
  • Sprawy w Melbourne słabną, Canberra rozpoczyna tygodniową blokadę
  • Oczekuje się, że od poniedziałku do Sydney będzie patrolować dodatkowo 200 żołnierzy

SYDNEY, 13 sierpnia (Reuters) – Setki więcej sił obronnych zostanie rozmieszczonych w Sydney w przyszłym tygodniu, aby wymusić zamknięcie miasta po tym, jak władze zgłosiły największy dzienny wzrost liczby przypadków COVID-19 od wybuchu w piątek, największe miasto Australii rozrasta się.

„Niestety ten trend (w niektórych przypadkach) będzie się utrzymywał przynajmniej przez kilka następnych dni” – powiedziała Gladys Berejiklian, premier Nowej Południowej Walii (NSW) dziennikarzom w stolicy stanu Sydney.

Ponieważ codzienne przypadki COVID-19 osiągnęły rekordowy poziom w Sydney, staje się coraz mniej prawdopodobne, że miasto zakończy swoją dziewięciotygodniową blokadę 28 sierpnia, jak pierwotnie planowano. Władze mówią o złagodzeniu niektórych ograniczeń po zaszczepieniu wystarczającej liczby osób i spadku liczby spraw.

Departament Obrony poinformował w piątek, że otrzymał prośbę o dodatkowy personel, aby pomóc policji w egzekwowaniu nakazów kwarantanny domowej na najbardziej dotkniętych przedmieściach Sydney.

„Obrona przygotowuje się do rozmieszczenia dodatkowych 200 osób od poniedziałku, aby wesprzeć siły policyjne NSW” – powiedział Reuterowi rzecznik Departamentu Obrony.

Ponad 500 nieuzbrojonych pracowników wojskowych już pomaga policji w Sydney, w tym nadzoruje działania związane z przestrzeganiem przepisów w hotelach i na lotniskach.

Pomimo prawie siedmiotygodniowej blokady w Sydney, stan NSW zgłosił 390 nowych przypadków nabytych lokalnie, większość przypadków w mieście, pokonując we wtorek poprzedni dzienny najwyższy poziom 356. Liczba codziennych przypadków przekroczyła 300 w ciągu ostatnich czterech dni.

Odnotowano dwie nowe zgony, co podniosło całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych w ostatnim wybuchu stanu do 38.

Kilka miast regionalnych w NSW jest również zablokowanych, ponieważ ludzie przełamują blokadę w Sydney i rozprzestrzeniają wirusa. Jednym z najbardziej niepokojących jest miasto Walgett w północno-zachodnim zakątku Nowej Południowej Walii, gdzie 80% ludności to rdzenni mieszkańcy.

READ  Lawina błotna w Japonii: ratownicy w Atami szukają ponad 100 zaginionych osób

Australia uczyniła szczepienia swoich rdzennych mieszkańców priorytetem w odpowiedzi na obawy związane z wyższymi wskaźnikami śmiertelności w często ubogich społecznościach. Jednak mniej niż 15% rdzennej ludności Australii jest w pełni zaszczepionych.

Berejiklian powiedział, że wysoce zakaźny skok wariantu Delta nigdy nie był testowany na taką skalę w Australii.

Niektóre stany zamknęły swoje granice z NSW lub ograniczyły wjazd, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Krajowy gabinet Australii spotkał się w piątek w związku z obawami, że epidemie NSW mogą rozprzestrzenić się po całym kraju, gdzie tylko 25% osób w wieku powyżej 16 lat jest w pełni zaszczepionych.

Premier Scott Morrison powiedział, że Australia przyspiesza szczepienia, podając milion dawek w ciągu czterech dni, ale pozostaje pod ostrzałem z powodu powolnego wprowadzenia szczepień, ponieważ Australia wciąż czeka na większość Pfizera (PFE.N) i nowoczesność (MRNA.O) Szczepienia.

Władze ogłosiły, że blokady – obecnie obowiązujące w dwóch największych miastach Australii – Sydney i Melbourne – oraz w stolicy kraju w przypadku klastrów COVID-19, będą potrzebne do czasu, gdy co najmniej 70% dorosłych zostanie zaszczepionych.

Urzędnicy ds. zdrowia NSW przewidują, że cel szczepień w stanie wynosi 70%, który zostanie osiągnięty dopiero w połowie października i 80% w listopadzie. Osiągnięcie celu krajowego w wysokości 80% może potrwać do początku 2022 roku.

Pomimo niedawnych wybuchów epidemii w Australii liczba COVID-19 jest znacznie niższa niż w wielu innych krajach rozwiniętych, z nieco ponad 38 100 przypadkami i 948 zgonami.

W Wiktorii odkryto 15 nowych lokalnych przypadków, wszystkie w Melbourne, w porównaniu z 21 w czwartek. Według stanowego departamentu zdrowia siedem z nowych przypadków spędziło czas na świeżym powietrzu, będąc zaraźliwymi. Jedenaście jest powiązanych z obecną epidemią.

Relacja z Renju Jose; dodatkowe relacje Colina Packhama w Canberze, montaż: Richard Pullin i Michael Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Szef MSZ o ofercie pomocy Niemiec: Media starają się nadać jej wymiar polityczny. Pomogliśmy też | Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *