Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nowy szczep wirusa „wymknął się spod kontroli”. Kraje rezygnują z połączeń z Wielką Brytanią

Published

on

Brytyjscy naukowcy odkryli kilka dni temu nowy szczep koronawirusa. Stwierdzono, że może się szybciej rozprzestrzeniać. „Wymknęło się to spod kontroli i musimy odzyskać kontrolę” – przyznał brytyjski sekretarz zdrowia w wywiadzie dla BBC.

„Jestem naprawdę zaniepokojony tym, jak radzi sobie państwowa służba zdrowia” – powiedział w niedzielę Hancock.

Obecnie w Wielkiej Brytanii przebywa porównywalna liczba pacjentów w szpitalach, jak podczas pierwszej fali pandemii. – To kolejny powód, dla którego każdy musi przestrzegać nowych zasad i brać odpowiedzialność za swoje zachowanie – dodał minister.

Nowe restrykcyjne ograniczenia

Od niedzieli w Londynie, w większości południowo-wschodniej Anglii i całej Walii obowiązują nowe przepisy dotyczące higieny, które są określane przez pojawienie się mutacji wirusa. Ruch na tych terenach został ograniczony do minimum, a możliwość podróży zagranicznych zawieszona.

ZOBACZ: Koronawirus w Wielkiej Brytanii UK. Johnson nakłada surowsze ograniczenia

Hancock powiedział, że dodatkowe ograniczenia ogłoszone w sobotę przez premiera Borisa Johnsona mogą być kontynuowane „przez kilka następnych miesięcy”.

Zawieszone loty

Belgia dołączy do Holandii i zawiesi loty i połączenia kolejowe do Wielkiej Brytanii. To próba zabezpieczenia się przed nowym wariantem koronawirusa, który rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Anglii.

Premier Belgii Alexander De Croo powiedział w niedzielę, że zakaz wejdzie w życie o północy. Początkowo powinno to zająć 24 godziny.

PRZEJDŹ DO UK: Szczepionka nie dla alergików

„Jest tak wiele pytań dotyczących tej nowej mutacji i tego, czy nadal występuje na kontynencie” – powiedział. „Miejmy nadzieję, że we wtorek stanie się to jaśniejsze” – dodał. Holandia ogłosiła wcześniej zakaz lotów pasażerskich z Wielkiej Brytanii. Zaczęło obowiązywać o godzinie 6:00 w niedzielę.

Niemcy rozważają podobną decyzję.

„Alarm”

READ  Hit numer 1 zniknął z polskich list przebojów. Nie działa cicho.

Włochy zawieszają również połączenia lotnicze. Decyzję rządu w Rzymie ogłosił w niedzielę szef włoskiej dyplomacji Luigi Di Maio.

Minister spraw zagranicznych napisał w mediach społecznościowych: „Wielka Brytania zaalarmowała o nowym szczepie Covid, który jest wynikiem mutacji wirusa”.

„Jako rząd mamy obowiązek chronić Włochów, więc po powiadomieniu rządu Wielkiej Brytanii podpiszemy z Ministerstwem Zdrowia rozporządzenie zawieszające loty z Wielką Brytanią” – dodał Di Maio.

Szef dyplomacji podkreślił: „Naszym priorytetem jest ochrona Włochów i naszych rodaków”.

Setki tysięcy obywateli Włoch mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

laf / prz / RTE.ie, BBC, PAP, AFP, Sky News

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.