Connect with us

Świat

Recesja w USA. Republikanie i Demokraci zgodzili się na pakiet gospodarczy

Published

on

Republikanie i Demokraci w Kongresie uzgodnili pakiet gospodarczy w wysokości około 900 miliardów dolarów na czas wybuchu koronawirusa. Głosowanie w tej sprawie planowane jest na niedzielę.

Ustawa o pomocy epidemiologicznej ma zostać połączona z ustawą o finansowaniu działalności rządowej na rok budżetowy 2021. Dzięki przyjęciu pakietu następuje „wyłączenie” tj. H. Zamknięcie części administracji federalnej, którego należy unikać. Kongres „kupił” czas na negocjacje dwukrotnie w grudniu, uchwalając na kilka dni tymczasowe ustawy budżetowe, aby zapewnić funkcjonowanie instytucji rządowych.

Zgodnie z umową republikańsko-demokratyczną pakiet będzie zawierał długo oczekiwane bezpośrednie przekazy pieniężne dla większości Amerykanów. Będą wynosić od 600 do 700 USD. Dwa tygodnie po wystawieniu faktury pierwsi obywatele USA powinni mieć pieniądze na swoich kontach.

Ten rodzaj pomocy federalnej jest udzielany obywatelom USA po niezwykle trudnym dla nich upadku gospodarczym. Prawie 8 milionów Amerykanów popadło w ubóstwo od czerwca do listopada, według badań przeprowadzonych przez University of Chicago i University of Notre Dame. Ponadto ponad 27 milionom brakuje żywności, a ponad 13 milionom brakuje terminowo czynszu lub kredytu hipotecznego.

Te niepokojące statystyki na koniec roku łączą ekonomistów z wyczerpaniem rządowych funduszy ratunkowych na epidemię zatwierdzonych przez Kongres w marcu. Między innymi zapewnił jednorazowe wypłaty w wysokości 1200 dolarów dla większości obywateli. Badania pokazują, że bezpośrednie dotacje rządowe skuteczniej zapobiegały wzrostowi ubóstwa niż rozmrażaniu gospodarki, co wiązało się ze spadkiem bezrobocia.

Zgodnie z założeniami pakietu, w dobie narastającej pandemii COVID-19 pomoc obejmuje również pomoc dla małych firm i zagrożonych szkół. Podobnie jak wiosną i latem bezrobotni mogą liczyć na czasowo podwyższone kwoty zasiłku. Dodatkowe pieniądze są również przeznaczone na dystrybucję szczepionek.

READ  Archeolodzy znajdują mumię ze złotym językiem

W czterech pakietach przyjętych w marcu Kongres przekazał prawie 3 biliony dolarów, co łącznie stanowiło największy bodziec finansowy dla amerykańskiej gospodarki w historii. PKB USA. Negocjacje dotyczące kolejnego pakietu rozpoczęły się podczas wakacji. Demokraci początkowo chcieli ponad 2 biliony dolarów, podczas gdy republikanie woleli dużo niższą kwotę.

– – – – –

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Ponad 20000 zł czekających każdego dnia – Kliknij i przejrzyj

W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia i mamy dla Państwa niespodziankę. Masz dziś szansę wygrać duże pieniądze! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia możesz wygrać co najmniej 20 000 zł, aw wybrane grudniowe dni nawet 40 000 zł! Dołącz do tysięcy internautów biorących udział w grze! Kliknij w link Gram teraz za dużo pieniędzy!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *