Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nowe ograniczenia w Polsce. Gowin: Rząd planuje zakazać podróży służbowych

Published

on

Rząd rozważa wprowadzenie zakazu wyjazdów służbowych – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Oznaczałoby to całkowite zamknięcie hoteli i innych miejsc zakwaterowania. Ostateczne decyzje zostaną ogłoszone na konferencji prasowej w czwartek.


Nowe ograniczenia
podczas pandemii koronawirusa
Rząd Mateusza Morawieckiego zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej w czwartek 17 grudnia
. Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin odniósł się do spekulacji w tej sprawie.

W rozmowie z Onet.pl zapytano go, czy rząd zamierza bezpośrednio po świętach zaostrzyć pewne ograniczenia, w tym wprowadzenie dodatkowych ograniczeń dotyczących hoteli, handlu czy zakazu podróży służbowych, odpowiedział: – Na bieżąco konsultujemy te decyzje.

Rząd PiS całkowicie zamknie hotele?

– Dziś (środa, 16 grudnia – przyp. Red.) Odbyło się ważne spotkanie, o wynikach tego spotkania poinformuje jutro premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia (Adam – przyp. Red.) Niedzielski – podkreślił Gowin. Zapewnił, że rząd w porę poinformuje o dalszych decyzjach.

Zobacz też

Dodał, że „kolejna transza decyzji, czyli okres obowiązywania nowych przepisów, obejmie okres od 28 grudnia do 17 stycznia”. – Rząd rozważa wprowadzenie zakazu podróży służbowych, ale decyzja zostanie ogłoszona jutro. Dziś spekulacje są przedwczesne – powiedział Gowin. Podkreślił, że podczas spotkania rządowego zespołu kryzysowego „rekomendowano premierowi ważne decyzje”.

Wicepremier zapytany o otwieranie restauracji i instytucji kulturalnych powiedział, że w Polsce i w Europie „zarówno hotelarstwo, jak i gastronomia są na końcu znoszonych ograniczeń”.

Zobacz też

Hotele i restauracje mają sposób, aby je ograniczyć

– Na samym początku są szkoły – klasy 1-3. Jak najszybszy powrót do szkoły to nie tylko warunek dobrego rozwoju intelektualnego, ale także osobowości dzieci – podkreślił wicepremier. Przyznał, że gdyby poziom infekcji był porównywalny z obecnym, „wszystko wskazuje na to, że uczniowie najmłodszych klas będą wracać do szkoły od 18 stycznia”.

READ  Embutidos Pajariel Bembibre wygląda przez okno FIBA ​​z Finlandią i Polską

Hotelarze: Stoimy w obliczu fali samobójstw

Obecne ograniczenia epidemiczne zezwalają na pobyty w hotelach tylko podczas podróży służbowych. Obowiązują do 27 grudnia 2020 roku.

Spekulacje na temat możliwości zamknięcia hoteli spotkały się z dużym sprzeciwem właścicieli kwater. – Polski rząd grozi trzecią falą infekcji, skazując hotelarzy na falę bankructw, restrukturyzacji i samobójstw. Dodatkowo, w wyniku działań polskiego rządu, zagraniczny kapitał wkrótce przejmuje za darmo spuściznę polskich hotelarzy, którzy po 1989 roku zabrakło w tarapatach – komentował w rozmowie z Money.pl Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy.

Jego zdaniem strategia rządu jest zupełnie niezrozumiała, jeśli spojrzeć na tłumy w galeriach handlowych. – Tłumy na parkingach iw sklepach. Centra handlowe są otwarte, a hotele zamknięte. Wydaje się, że dla rządu 23% VAT jest najskuteczniejszą szczepionką – dodał prezes PIH.

RadioZET.pl/PAP/Money.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *