Connect with us

Gospodarka

Nowe ograniczenia. Blokowanie dla pracowników biurowych? Premier zapowie zmiany w swojej pracy

Published

on

„Wraz z Ministrem Zdrowia Adam Niedzielski Przedstawimy informacje dotyczące zarówno Dnia Wszystkich Świętych, jak i kwestii związanych z pracą biurową, a także kilku innych kwestii, które chcemy uregulować, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo infekcji ”- powiedział w czwartek. Mateusz Morawiecki.

Blokowanie pracowników biurowych

Jednym z możliwych scenariuszy jest zmiana trybu pracy biura na zdalny. Jak powiedziała w rozmowie z Interią Kamila Kozera, adwokat z Kancelarii Answer Wojciechowski i Partnerzy, pracownicy biurowi mogą w czasie pandemii pracować zdalnie lub hybrydowo, aby przeciwdziałać COVID-19, a pracodawca może zapewnić takie rozwiązania poprzez wprowadzenie odpowiednich regulacji lub wdrożyć ogłoszenia.

Obejrzyj wideo
Morawiecki o koronawirusie i możliwej blokadzie: Druga fala zaskoczyła nas również w Polsce swoją wielkością

– Specjalna ustawa o koronawirusie upoważniała pracodawców do pracy zdalnej na podstawie wiążącej pracownika decyzji. Pracownik powinien traktować to jako polecenie rządowe, którego należy przestrzegać, jeśli nie narusza prawa lub umowy o pracę. Należy jednak zaznaczyć, że praca zdalna może być zalecana, jeżeli pracownik posiada umiejętności, umiejętności techniczne i warunki do wykonywania takiej pracy, a charakter powierzonej mu pracy pozwala – – podkreślił Kozera.

Koronawirus w Polsce. 301 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu 24 godzin

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek, 29 października, że ​​kolejne 20 156 osób zostało zarażonych. Ponadto kolejnych 301 Polaków zmarło na COVID-19. Całkowita liczba zakażonych wzrosła do 319205, a liczba ofiar śmiertelnych to 5149. Od początku epidemii wyleczono 129 267 pacjentów. Według ministerstwa pacjenci z koronawirusem przyjęli już 65,12 proc. dostępnych tzw. łóżek Covid i 69,41 proc. Respiratory. Kolejny raport dotyczący np. Liczby zakażeń i zgonów zostanie opublikowany do piątku o godz. 10:30.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.