Connect with us

Gospodarka

Nowe emerytury stażowe 2020. Faktura prawie gotowa [zasady – 22.11.2020]

Published

on

Projekt emerytury stażowej ma zostać wkrótce zakończony. Będzie to emerytalna rewolucja, a przepisy pozwolą ludziom przechodzić na emeryturę na nowych warunkach. Zobacz, co się zmieni.

Istnieje możliwość, że projekt emerytury stażowej będzie gotowy jeszcze w tym roku. Nowe przepisy Mają gwarantować emeryturę na zupełnie nowych warunkach.

Jakiś czas temu Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował nową formę przejścia na emeryturę. Z tzw. Emeryturą stażową Wystarczający staż pracy byłby wystarczający do ubiegania się o emeryturę. Według tego pomysłu byłoby to:

  • 35 lat dla kobiet
  • 40 lat dla mężczyzn

Oferta spodobała się wielu środowiskom, w tym „Solidarności”, której eksperci pracują nad reformą emerytalną. I zapowiedzieli, że projekt zmian emerytalnych może być gotowy w tym roku. Informował o tym codzienny „fakt”.

Również jednym z proponowanych rozwiązań jest pozyskanie odpowiedniego kapitału na emeryturę. Według „faktów” w tym roku mogłaby to być kwota, która pozwoliłaby na wypłatę 1440 zł brutto emerytury, czyli około 1220 zł na rękę.

– Teraz najważniejsza jest pandemia i walka z koronawirusem. Mamy jednak nadzieję, że termin zostanie dotrzymany i prezydent będzie mógł przesłać projekt ustawy do Sejmu do końca grudnia – powiedział w rozmowie z faktami rzecznik prasowy „Solidarności” Marek Lewandowski.

Jeśli projekt emerytalny trafi do Sejmu w grudniu, istnieje możliwość, że nowe przepisy wejdą w życie na początku przyszłego roku.

READ  Relacje polsko-czeskie układają się dobrze pomimo sporu o kopalnie węgla brunatnego - mówi FM - The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *