Connect with us

Gospodarka

Nowa oferta kryptowalut na XTB

Published

on

Przekaz handlowy:  XTB nieustannie dąży do wypełnienia swojej misji bycia pierwszym wyborem inwestorów i traderów na rynkach finansowych. Dlatego stale poszerza swoją ofertę i stwarza nowe możliwości inwestycyjne – chce zapewnić swoim klientom jak najszerszy wybór instrumentów finansowych. Wśród ponad 5400 instrumentów dostępnych obecnie w XTB, w tym fizycznych akcji i ETF-ów z 0% opłatami, a także CFD na Forex, indeksy, towary, akcje i ETF-y, XTB oferuje również możliwość inwestowania w kontrakty CFD oparte na wiodących kryptowalutach.

Instrumenty oparte na kryptowalutach od kilku lat są jedną z największych emocji w branży inwestycyjnej. Kryptowaluty stały się ważnym elementem w portfelach setek tysięcy inwestorów – od najbogatszych ludzi na świecie, przez zarządzających funduszami, po inwestorów indywidualnych i detalicznych. Są również bardzo popularne wśród klientów XTB. W pierwszej połowie 2021 roku 20% klientów XTB wykonało przynajmniej jedną transakcję CFD na kryptowaluty, a dla prawie 10% nowych klientów transakcja kryptowalutowa CFD była pierwszą, jaką wykonali po otwarciu konta.

W ramach nowej oferty kryptowalut dostępnej już w XTB (na platformie xStation i aplikacji mobilnej XTB) broker niemal potroił liczbę dostępnych instrumentów opartych na kryptowalutach i wprowadził nowe, bardzo atrakcyjne spready. Klienci XTB mogą teraz handlować (oprócz wcześniej dostępnych Bitcoinów, Etherea, Litecoin, Bitcoin Cash i Ripple) nawet 9 nowymi kryptowalutami – Binance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos i Uniswap. Wraz z nowymi kryptowalutami wprowadzono również nowe atrakcyjne spready, które w zależności od instrumentu mogą wynieść nawet 0,22% ceny rynkowej*.

– Popularność kryptowalut widoczna jest na każdym kroku. Klienci, których interesuje głównie wykorzystanie zmienności, a nie są zainteresowani fizycznym posiadaniem kryptowalut, wielokrotnie pytają nas o nowe instrumenty. Dlatego prawie potroiliśmy liczbę oferowanych przez nas kryptowalut CFD i wprowadziliśmy atrakcyjne spready. Warto jednak przypomnieć, że rynek ten jest znacznie bardziej podatny na duże wahania i wpływ sentymentu inwestorów na ryzyko, z czego często nasi klienci starają się wykorzystać, stając przeciwko rynkowi i zajmując krótką pozycję w kryptowalucie – powiedział David. Snajdr, dyrektor regionalny XTB 

WSKAZÓWKA: więcej informacji na 22Bet w Polsce.

Wśród dziewięciu kontraktów CFD na kryptowaluty wprowadzonych w nowej ofercie XTB, na szczególną uwagę ze strony traderów zasługują w szczególności trzy następujące:

Dogecoin (DOGE) – Ta kryptowaluta powstała w 2013 roku jako żart w opozycji do Bitcoina, który dopiero kilka lat temu zaczynał zyskiwać na popularności. Popularność tej kryptowaluty związana jest z popularnym memem „Doż”. Warto jednak zauważyć, że Dogecoin jest tak zwaną kryptowalutą inflacyjną, więc jej podaż nie jest w żaden sposób ograniczona.

Polkadot (DOT) – projekt wystartował w 2015 roku i został zainicjowany przez byłych dyrektorów związanych z projektem Ethereum. Pierwsza sprzedaż tokenów miała miejsce w 2017 roku. Innowacją tej kryptowaluty jest możliwość obsługi większej liczby blockchainów. Jest to 9 co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji.

Stellar (XLM) – kryptowaluta stworzona w 2013 roku przez współtwórcę innego innowacyjnego projektu związanego z finansami, Ripple. Stellar to na ogół duża sieć finansowa, której celem jest umożliwienie szybkich płatności transgranicznych w wielu walutach. 

Jeśli chcesz najpierw wypróbować handel kryptowalutami CFD (tylko z wirtualnymi pieniędzmi), możesz to zrobić w ciągu kilku minut na darmowym koncie demonstracyjnym z XTB.

READ  Wystawa plenerowa o historii polskich Żydów w podróży do miast Europy Wschodniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *