Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nowa Europa kończy dalszą sprzedaż obiecującego polskiego Oscara „Nie zostawiaj śladów”

Published

on

Sprzedaż filmów w Nowej Europie zawarła kolejne umowy na „Nie zostawiaj żadnych śladów”Reżysera polskiego Jana P. Matuszyńskiego („Ostatnia rodzina”), który startował w Festiwal Filmowy w Wenecji i będzie reprezentować Polskę na rozdaniu Oscarów w 2022 roku.

Wyprodukowany przez Aurum Film, dom produkcyjny Jana Komasasa Nominowany do OscaraCiało Chrystusa„Pic został sprzedany do Estonii (Estin Film), Słowacji (Słowackie Kluby Filmowe Assn.), byłej Jugosławii (Demiurg), Portugalii (Films4You) i Hiszpanii (Filmin).

New Europe ma już kontrakty na film we Francji (dystrybucja Memento Films), krajach Beneluksu (dystrybucja Imagine Film), Wielkiej Brytanii i Irlandii (Modern Films), Litwie (Scanorama), Węgrzech (Mozinet), Grecji (Cinobo), Szwecji (Lucky). Psy) .) ukończone) i Czech (Aero).

Akcja „Nie zostawiaj śladów” rozgrywa się w Warszawie w latach 80. i opiera się na prawdziwej historii młodego mężczyzny (Tomasz Ziętek), który jest świadkiem śmiertelnego pobicia swojego przyjaciela (Mateusz Górski) przez policję. Zdeterminowany, by zeznawać w sądzie w sprawie morderstwa, musi zmierzyć się z pełną siłą reżimu komunistycznego, który wykorzystuje tajne służby, policję, media i skorumpowany wymiar sprawiedliwości, by go uciszyć.

Rozmawiać z różnorodność Przed premierą filmu w Wenecji Matuszyński powiedział, że od razu urzekła go książka Cezarego Łazarewizca „Nie zostawiaj śladu. Sprawa Grzegorza Przemyka”, na której oparty jest film.

„Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy podczas czytania, było to, ile rzeczy można faktycznie dowiedzieć się o tym, co się tam wydarzyło? Ile prawdy możesz uzyskać? ”Powiedział.

„Zostaw żadnych śladów” jest produkowany przez będę Bodzakiem oraz Aneta Hickinbotham dla Aurum Film, w koprodukcji z Les Contes Modernes, Arte France Cinéma, Auvergne-Rhône-Alpes-Cinéma, Canal Plus, Background Films, Magiclab, Telewizją Czeską i Warszawskim Funduszem Filmowym Mazovia. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Région Provence-Alpes-Côte D’Azur i Région Auvergne-Rhône-Alpes oraz we współpracy z Centre National du Cinéma et de l’Image Animée i Czeskim Funduszem Filmowym.

READ  Polskie plany wydzielenia węgla są realizowane, mówi ministerstwo

Nowa Europa AFM łupek zawiera wybór konkursu weneckiego „Odbicie” Walentyna Wasjanowicza; Premiera Toronto Platform „Cicha kraina” Agi Woszczyńskiej; „Inni ludzie”, debiut fabularny Aleksandry Terpińskiej; oraz „Miejsce zwane godnością” chilijskiego Helmera Matíasa Rojasa. Odtwarza także „Medusa Deluxe”, nadchodzący thriller kryminalny Toma Hardimana, który będzie gotowy w 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.