Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nokia zdecydowała się na wdrożenie sieci dosyłowej IP/MPLS w polskiej sieci energetycznej Access Evolution

Published

on

Nokia zdecydowała się na wdrożenie sieci dosyłowej IP/MPLS w polskiej sieci energetycznej Access Evolution

Espoo, Finlandia – Nokia ogłosiła dzisiaj, że została wybrana przez PGE, największego operatora sieci elektroenergetycznej w Polsce, do budowy ogólnokrajowej krytycznej sieci dosyłowej. Wykorzystując technologię IP/MPLS, sieć ta zapewni niezbędną łączność z prywatną infrastrukturą bezprzewodową dla krytycznej komunikacji wszystkich przedsiębiorstw sieci elektroenergetycznych działających w Polsce.
Sieć dosyłowa IP/MPLS będzie odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu płynnej i niezawodnej komunikacji w sieci energetycznej. Biorąc pod uwagę szeroki zasięg na terenie całego kraju, wdrożenie to stanowi istotny krok milowy w zwiększaniu możliwości cyfrowych infrastruktury PGE.

Decyzja o wyborze firmy Nokia do tego rewolucyjnego projektu wynikała z reputacji firmy Nokia jako dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań i jej zaangażowania w innowacje. Doświadczenie Nokii w dziedzinie komunikacji sieciowej oraz udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu solidnych i skalowalnych sieci dla operatorów sieci elektroenergetycznych uczyniły z niej idealnego partnera w realizacji ambitnych planów PGE.

Dirk Lewandowski, wiceprezes Nokia Enterprise na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z PGE przy tym rewolucyjnym projekcie. Technologia IP/MPLS firmy Nokia przoduje w zakresie innowacji, zapewniając niezawodne i skalowalne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w wizję PGE dotyczącą zmodernizowanej i wydajnej sieci komunikacyjnej. Nasze doświadczenie poparte wieloma mocnymi stronami.” pokazuje operatorom sieci na całym świecie, że IP/MPLS to ustalony standard dla telekomunikacji korporacyjnej (OT) i krytycznych sieci komunikacyjnych. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie PGE w osiąganiu jej celów strategicznych i przyczynianiu się do sukcesu infrastruktury sieci elektroenergetycznych w Polsce.”

Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, powiedział: „Sieć LTE450 to jeden z kluczowych elementów budowy nowoczesnej gospodarki energetycznej poprzez PGE. Niezawodna i bezpieczna sieć komunikacyjna w połączeniu z pomiarami sieciowymi zapewnia stały, w czasie rzeczywistym obraz pracy sieci dystrybucyjnej energii. Umożliwia to natychmiastową reakcję na zdarzenia w sieci i skraca czas potrzebny na wykrycie i naprawienie błędów. Cyfryzacja, której istotną częścią jest sieć LTE, przyspieszy obsługę klientów i umożliwi zaoferowanie klientom nowych usług.

READ  MM Group ogranicza planowane inwestycje w zakładzie w Kwidzynie w Polsce

Oczekuje się, że sieć IP/MPLS przyniesie PGE i innym polskim operatorom sieci elektroenergetycznych liczne korzyści, w tym zwiększoną przepustowość sieci, mniejsze opóźnienia i ulepszone zabezpieczenia. W miarę kontynuowania cyfrowej podróży PGE będzie nadal służyć jako platforma sieciowa dla nowych i przyszłych aplikacji sieciowych. To wdrożenie odzwierciedla zaangażowanie Nokii w napędzanie transformacji cyfrowej w kluczowych branżach i podkreśla zaangażowanie PGE w utrzymanie się w czołówce innowacji technologicznych w sektorze energetycznym.

W miarę postępu wdrożenia Nokia i PGE nie mogą się doczekać kolejnych kamieni milowych w cyfrowej transformacji infrastruktury krytycznej. Współpraca ma na celu wyznaczenie punktu odniesienia dla integracji najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w sektorze energetycznym oraz zapewnienie bezpiecznej i wydajnej sieci energetycznej kraju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *