Connect with us

technologia

Ukraina chce przewieźć pociągiem zablokowane ciężarówki przez polską granicę

Published

on

Ukraina chce przewieźć pociągiem zablokowane ciężarówki przez polską granicę

Ukraina chce ominąć blokadę granic prowadzoną przez polskich kierowców ciężarówek, umieszczając ciężarówki na peronach kolejowych, poinformowała w czwartek agencja informacyjna Interfax Ukraine, cytując wypowiedź urzędnika państwowych kolei. W zeszłym miesiącu rozpoczęły się protesty polskich kierowców ciężarówek przeciwko unijnym warunkom dostępu ukraińskich ciężarówek, które zablokowały kluczowe korytarze lądowe na Ukrainę, co doprowadziło do wyższych cen paliwa i części żywności, a także opóźnień w dostawach dronów dla ukraińskiej armii.

„Teraz mamy załadowany pociąg, który stoi na skrzyżowaniu z Hrubeszowem (na granicy ukraińsko-polskiej). Mamy już 23 załadowane wagony kontenerowe samochodami ciężarowymi” – powiedział Walerij Tkachow, zastępca dyrektora wydziału handlowego kolei. Powiedział, że strony ukraińska i polska harmonizują obecnie kwestie techniczne.

„Jak tylko pociąg testowy przejedzie i wszystko będzie w porządku, uruchomimy go na dużą skalę” – powiedział Tkachow. Według władz ukraińskich po polskiej stronie granicy polsko-ukraińskiej zablokowanych jest ok. 3 tys. ciężarówek i jak dotąd władzom nie udało się uzgodnić z demonstrantami warunków zakończenia akcji.

Głównym żądaniem polskich firm transportowych jest zakazanie ukraińskim kierowcom ciężarówek swobodnego wjazdu na teren Unii Europejskiej, co Kijów i Bruksela uważają za niemożliwe.

(Ta historia nie została edytowana przez zespół Devdiscourse i została wygenerowana automatycznie z kanału dystrybucyjnego.)

READ  Adobe polega na generowanych przez sztuczną inteligencję grafikach, które mogą trafić do kosza
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *