Connect with us

Świat

Jak nowa antyimigracyjna polityka brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka naraża go na niebezpieczeństwo

Published

on

Jak nowa antyimigracyjna polityka brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka naraża go na niebezpieczeństwo

Brytyjski premier Rishi Sunak ujawnił swój plan „Zatrzymaj łodzie”, mający na celu wysyłanie osób ubiegających się o azyl do Rwandy.

Pozycja brytyjskiego premiera Rishi Sunaka jest zagrożona w związku z ostrym sprzeciwem jego partii wobec kontrowersyjnego planu antyimigracyjnego jego rządu. Podjęta przez Rishiego Sunaka próba ograniczenia rosnącej imigracji do kraju spowodowała rezygnację brytyjskiego sekretarza ds. imigracji Roberta Jenricka.

„Zatrzymaj łodzie”

Brytyjski premier ujawnił swój plan „Zatrzymaj łodzie”, mający na celu wysyłanie osób ubiegających się o azyl do Rwandy. Wydaje się, że wysiłki te ciągną Partię Konserwatywną w przeciwnych kierunkach ze względu na podziały między twardogłowymi i umiarkowanymi.

„Kraj ma zbyt wiele do stracenia, abyśmy nie szukali silniejszej ochrony potrzebnej do zakończenia karuzeli wyzwań prawnych, które mogłyby sparaliżować system i podważyć jego zamierzone działanie odstraszające” – napisał Robert Jenrick w swoim piśmie z rezygnacją.

W swojej odpowiedzi Rishi Sunak powiedział, że sprzeciw Jenkinsa w tej sprawie opierał się „na fundamentalnym niezrozumieniu sytuacji”.

W czerwcu Sąd Apelacyjny orzekł, że plan brytyjskiego rządu dotyczący wysłania osób ubiegających się o azyl do Rwandy jest niezgodny z prawem, ponieważ tego afrykańskiego kraju nie można uznać za bezpieczny kraj trzeci. W listopadzie Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii zgodził się z orzeczeniem i stwierdził, że Rwanda nie jest bezpiecznym krajem trzecim.

Jednak rząd Rishiego Sunaka przyjął stan nadzwyczajny, aby zapewnić, że Rwanda będzie uważana za bezpieczny kraj.

Głosowanie nad ustawą zaplanowano na 12 grudnia. Jak podaje Reuters, niektórzy parlamentarzyści z jego partii po raz pierwszy od objęcia urzędu przez Sunaka rok temu stwierdzili, że istnieje możliwość, że może stanąć przed wyzwaniem związanym z przywództwem.

Jak dotąd tylko jedna posłanka Partii Konserwatywnej, Andrea Jenkyns, publicznie wezwała do wotum nieufności dla Rishiego Sunaka, ale stwierdziła, że ​​sześciu jej kolegów zrobiło to prywatnie. W sondażach przed wyborami w styczniu 2025 roku torysi wyprzedzają Partię Pracy.

READ  Jak idzie reforma emerytalna we Francji?

Odkąd były premier David Cameron podał się do dymisji po brexicie, żaden brytyjski premier nie zdołał dokończyć swojej kadencji przez całą swoją kadencję.

Nowy plan imigracyjny i jego wpływ na Hindusów

Najnowsze rygorystyczne środki wizowe wprowadzone przez rząd Wielkiej Brytanii mające na celu zmniejszenie liczby imigracji obejmują znaczną podwyżkę minimalnego wynagrodzenia obywateli brytyjskich i stałych rezydentów Wielkiej Brytanii ubiegających się o sprowadzenie członków rodziny do Wielkiej Brytanii, co ma mieć wpływ na kilka indyjskich rodzin.

Zgodnie z nowymi ograniczeniami imigracyjnymi zagranicznym opiekunom nie wolno przyprowadzać ze sobą członków rodziny, a wykwalifikowani specjaliści muszą osiągnąć roczny próg wynagrodzenia wynoszący 38 700 funtów (w porównaniu z obecnymi 26 200 funtów).

„Zatrzymamy imigrację obniżającą płace brytyjskich pracowników” – powiedział parlamentarzystom brytyjski minister spraw wewnętrznych James Cleverly. „Stworzymy nową listę płac imigrantów ze zmniejszoną liczbą zawodów” – dodał.

Analitycy wskazali, że ten gwałtowny wzrost będzie miał daleko idące skutki dla planów rodzinnych osób o niższych dochodach. Firmy i związki zawodowe określiły te środki jako przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego ze względu na niedobory siły roboczej i powolny wzrost gospodarczy.

Indyjski przemysł i grupy studentów ostrzegły rząd pod przewodnictwem brytyjskiego premiera przed „niezamierzonymi konsekwencjami” nowych środków, które spowodowałyby, że wykwalifikowani Hindusi wybieraliby inne gospodarki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *