Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Niepokojące dane z innych krajów. Pandemia koronawirusa nabiera tempa

Published

on

Codzienne statystyki dotyczące infekcji koronawirusem pokazują niepokojący trend. Rekordowe liczby nowych przypadków odnotowano w innych krajach. „Liczby wyglądają okropnie” – powiedział dziennikarzom holenderski premier Mark Rutte podczas konferencji prasowej.

W Polsce Ministerstwo Zdrowia odnotowało w piątek 25 września 1587 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy od początku epidemii w naszym kraju.

Rządy wielu innych krajów mają dziś podobne rekordy.

W Holandii w piątek zarejestrowano 2777 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To największa liczba nowych infekcji w kraju od początku pandemii – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Od połowy września niemal każdego dnia odnotowywane infekcje osiągały rekordowy poziom. Jak dotąd największą liczbę zakażeń odnotowano w czwartek (2544) i dzień wcześniej (2357). Od końca sierpnia liczba zakażeń w kraju znacznie wzrosła.

Premier Mark Rutte powiedział, że druga fala koronawirusa w Holandii jest „bardzo niepokojąca” i wymaga nowych ograniczeń. – Liczby wyglądają wręcz okropnie (…). Krótko mówiąc, sytuacja jest bardzo niepokojąca i zmusi nas do podjęcia dodatkowych działań – powiedział dziennikarzom na cotygodniowej konferencji prasowej. Jak zauważył, spodziewa się ogłoszenia nowych ograniczeń w przyszłym tygodniu. Szkoły i bary są obecnie otwarte w Holandii, a maski na twarz są wymagane tylko w transporcie publicznym.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 16 096 przypadków zakażenia koronawirusem, w porównaniu z 13072 osobami poprzedniego dnia. Od początku epidemii SARS-CoV-2 zostało zarażonych łącznie 497 237 osób.

Premier Francji Jean Castex ostrzegł, że jeśli rząd nie podejmie działań na rzecz ograniczenia rosnącej liczby przypadków, kraj może powtórzyć sytuację z apogeum kryzysu epidemicznego w marcu.

„To wyścig z czasem” – powiedział premier France 2 TV. Opinia publiczna musi być ostrożna i rozważna. – Jeśli nie będziemy działać, możemy znaleźć się w podobnej sytuacji jak wiosna – powiedział.

Włochy odnotowały rekordowe 1912 nowych zakażeń koronawirusem od zakończenia krajowej kwarantanny w piątek. Lokalne ministerstwo zdrowia podało, że kolejne 20 osób zmarło z powodu COVID-19. Całkowita liczba zgonów wzrosła do 35 801. Dzień wcześniej zgłoszono ponad 1780 nowych przypadków wirusa.

READ  Premier Polski do Lapida: „Polska nie płaci złotówki, euro ani dolara za niemieckie zbrodnie” - Israel News

Dzienna liczba wykonywanych testów również utrzymuje się na rekordowym poziomie ponad 107 tys.

Do tej pory we Włoszech zarejestrowano 306 000 miejsc pracy. Infekcje. Wirus został już pokonany przez 222 000 osób. Ludzie. Prawie tysiąc osób zostało uzdrowionych w ciągu dnia. W Lombardii wykryto 277 nowych infekcji. Ich liczba rośnie również w Kampanii na południu. W piątek potwierdzono tam 253 przypadki. W regionie stołecznym Lacjum zarejestrowano 230 nowych infekcji, z czego 113 w Rzymie.

Słowacja zobaczyła w czwartek kolejny raport o infekcji koronawirusem. Odnaleziono 419 nowych przypadków – poinformował na Facebooku premier Igor Matovicz. I napisał: „Spieprzyliśmy to”. Poprzedni rekord – 360 przypadków – został ustanowiony w środę.

Na Słowacji w czwartek przeprowadzono 5540 testów, z czego 419 dało wynik pozytywny. Do czwartku nie zgłoszono żadnych zgonów z powodu COVID-19. Do tej pory w tym kraju na tę chorobę zmarło 41 osób.

Obecnie zarażonych jest 3971 osób. W szpitalach jest 160 pacjentów; 125 z nich zostało potwierdzonych COVID-19. 12 osób jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii, a 12 pacjentów potrzebuje respiratorów. Większość nowych przypadków zarejestrowano w Bratysławie.

Zdaniem słowackiego premiera podczas pandemii panowały lekkomyślność, zaniedbanie i egoizm. „Nieustanne ataki (na rząd) rzucające wyzwanie niebezpieczeństwom COVID-19, ignorowanie ograniczeń w teatrze i wyśmiewanie tych, którzy ich przestrzegają, miały wpływ. Rezultatem„ walki o wolność ”będzie wszystko wziąć ”- napisał Matovicz na Facebooku.

Premier przypomniał, że wbrew zaleceniom ekspertów liczba uczestników wesel, wydarzeń sportowych i kulturalnych nie została drastycznie ograniczona. „Wierzyłem, że ludzie docenią większą wolność i będą się zachowywać rozsądnie. Niestety, byłem rozczarowany, ponieważ nie byliśmy za to odpowiedzialni” – powiedział.

Podkreślił, że nie pozwoli na anarchię w sytuacji, gdy liczba pozytywnych przypadków SARS-CoV-2 rośnie w zawrotnym tempie. „Nie pozwolę, aby nieodpowiedzialni ignoranci nadal grozili niewinnym ludziom” – podkreślił szef słowackiego rządu.

W piątek w Danii potwierdzono 678 nowych przypadków koronawirusa. Jest to największy dzienny wzrost infekcji w kraju od początku pandemii. W związku z trudną sytuacją rząd zdecydował się przedłużyć ograniczenia. Restauracje i bary w pobliżu 22, a obsługa i goście muszą nosić maski. Liczba uczestników spotkań została zmniejszona ze 100 do 50. Od soboty w porze obiadowej ograniczenie to będzie dotyczyło również spotkań prywatnych, ponieważ rozprzestrzenianie się koronawirusa, jak wyjaśniono, jest obecnie spowodowane głównie zabawą młodych ludzi.

Duński minister zdrowia Magnus Heunicke ostrzegł, że rząd nie zawaha się wprowadzić dalszych ograniczeń, jeśli epidemia nie poprawi się w najbliższych dniach.

Według Duńskiego Instytutu Chorób Zakaźnych (SSI) liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 101, w tym 25 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. To największa liczba pacjentów wymagających opieki medycznej od czerwca.

Dwie inne osoby zarażone koronawirusem zmarły w piątek w Danii, łączna liczba zgonów to 647.

Dania jest jednym z krajów, w których większość testów na obecność koronawirusa wykonywana jest na 100 tys. Mieszkańcy. We wrześniu wykonano dziesięć razy więcej takich badań niż w kwietniu, a odsetek wyników pozytywnych wzrósł z 0,1%. wiosną do jednego procenta. na jesień.

Wielka Brytania odnotowała również rekordową liczbę nowych infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin – 6874. Odnotowano również 34 zgony spowodowane COVID-19.

To drugi dzień z rzędu z rekordową liczbą zakażeń wykrytych w tym kraju. W czwartek na bilansie było o 240 mniej. Jednocześnie już trzeci dzień z rzędu ich liczba przekracza 6000, co jeszcze się nie wydarzyło.

Dzienne rekordy zostały pobrane w trzech z czterech komponentów w Wielkiej Brytanii – Anglia odnotowała 5 723 infekcji, Szkocja 558 i Irlandia Północna 273, podczas gdy Szkocja i Irlandia Północna to gwałtowny wzrost w porównaniu z poprzednimi rekordami. W Walii wykryto 320 infekcji, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z poprzednimi dwoma dniami.

W całym kraju całkowita liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 423236. To 14. najwyższy wynik na świecie i czwarty w Europie – po Rosji, Hiszpanii i Francji.

W Słowenii w ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 192 nowe przypadki zakażeń koronawirusem – to najwyższa liczba od początku epidemii, podał rząd tego kraju na Twitterze. Od czwartku w kraju przeprowadzono łącznie 3645 testów.

W komunikacie prasowym podkreślono, że żaden pacjent nie zmarł z powodu COVID-19 w Słowenii w ciągu ostatnich 24 godzin.

Łączna liczba zarażeń koronawirusem w kraju liczącym ponad dwa miliony mieszkańców z łatwością przekracza pięć tysięcy. Do tej pory w wyniku COVID-19 zginęło tam 145 osób. W sumie wykonano 212 756 testów.

Władze Lublany ogłosiły w piątek, że obecnie w szpitalach zdiagnozowano 60 pacjentów z COVID-19, z których 15 znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. Liczba rekonwalescentów wzrosła o 11 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Indonezja zgłosiła również w piątek rekordową liczbę 4823 nowych infekcji koronawirusem. To trzeci z rzędu dzień rozwoju infekcji. Epicentrum znajduje się w stolicy Dżakarcie. Do tej pory u 266845 osób w tym kraju zdiagnozowano SARS-CoV-2.

W Indonezji od wybuchu pandemii COVID-19 zgłoszono 10 218 zgonów, w tym 113 w piątek. Pod tym względem jest to najwyższy wskaźnik śmiertelności w Azji Południowo-Wschodniej.

Do tej pory na Filipinach wykryto więcej infekcji – 299 361, w tym 2630 w piątek. Tego dnia 69 osób zmarło na COVID-19; To najwięcej zgonów w ciągu sześciu dni. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 5196. Łącznie wyzdrowiało 231 928 osób.

Do tej pory w Bangladeszu wykryto 356767 infekcji, a 5093 osób zmarło.

Zdecydowanie mniej przypadków infekcji w krajach Azji Południowo-Wschodniej odnotowano w: Malezji – 10687 i 133 zmarło, Birmie – 8515 i 155 zmarło, Tajlandii – 3519 i 59 zmarło oraz Wietnamie – 1069 i 35 zmarło – według najnowszych danych Amerykanów Uniwersytet Johna Hopkinsa.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Indiach odnotowano 86052 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, poinformowały władze tego kraju w piątek. Trend zakażeń spada – w tym tygodniu więcej osób wyzdrowiało niż zachorowało.

W Indiach piąty dzień z rzędu liczba nowych infekcji pozostaje poniżej 90 000. 16 września zarejestrowano 97 894 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Liczba potwierdzonych infekcji wzrosła do 5,8 miliona od wybuchu pandemii koronawirusa – podało Ministerstwo Zdrowia. Kolejne 1141 osób zmarło, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 do 92,290.

Ministerstwo podało, że stopa odzysku przekroczyła 81,5 proc. W czwartek liczba osób, które wyzdrowiały – 87 374 – przekroczyła liczbę nowo zakażonych. Ponad 562 000 przywróceń zostało potwierdzonych między 18 a 23 września; w tym samym czasie 517 tys. nowe przypadki SARS-CoV-2.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.