Connect with us

Świat

Niemiecki kandydat CDU walczy o podupadłe aktywa

Published

on

  • Sonda Snap pokazuje, że Scholz z SPD wygrywa debatę telewizyjną
  • Kolejne badanie pokazuje, że SPD wyprzedza CDU

BERLIN, 29 sierpnia (Reuters) – Konserwatywnemu kandydatowi na następcę kanclerz Angeli Merkel nie udało się ożywić swojej kampanii w gorącej debacie ze swoimi dwoma głównymi rywalami w niedzielę, ponieważ sondaże pokazują, że jego partia pozostaje w tyle. Lewicowi Socjaldemokraci (SPD).

Armin Laschet, przewodniczący Chrześcijańskich Demokratów (CDU) Merkel, zaatakował kandydata SPD na kanclerza Olafa Scholza, ponieważ nie wykluczał koalicji z lewicową, ekstremistyczną partią Lewica, i próbował uderzyć wyborców, gdy CDU zgodziła się zirytowana ich ratingami.

Jednak szybki sondaż wyborczy przeprowadzony przez instytut sondażowy Forsa po debacie pokazał, że 36% było zdania, że ​​Scholz wygrał, przed 30% dla kandydatki Zielonych Annaleny Baerbock i 25% dla Lascheta.

„Podobnie jak teraz, raz po raz czułem przeciwny wiatr”, powiedział wojowniczy Laschet w swoich uwagach końcowych.

„Ale czy nie wszyscy czujemy, jak wiatr zmian wieje nam w twarze? W takich czasach potrzebujemy niezłomności, niezawodności i wewnętrznego kompasu. Oferuję to ”.

Niemcy idą do urn 26 września, kiedy Merkel rezygnuje ze stanowiska kanclerza po 16 latach sprawowania urzędu i czterech zwycięstwach w wyborach krajowych z rzędu. Zbliżające się odejście Merkel osłabiło poparcie dla jej konserwatywnego sojuszu.

Przez większą część debaty Laschet wymieniał się z Baerbockiem, który oskarżył CDU i SPD o robienie zbyt mało w walce ze zmianami klimatycznymi, zwłaszcza biorąc pod uwagę niszczycielskie powodzie tego lata.

„Oczywiście nie mają żadnego planu” – powiedział Baerbock o pozostałych dwóch, obiecując instalację paneli słonecznych na każdym dachu i zakaz sprzedaży pojazdów z silnikiem spalinowym od 2030 roku.

Laschet, który był pod ostrzałem, odkąd został przyłapany na śmiechu przed kamerą podczas wizyty w zalanym przez powódź mieście w zeszłym miesiącu, powiedział, że polityka Baerbocka szkodzi niemieckiemu przemysłowi.

READ  Merkel: Nadchodzące dni i tygodnie zadecydują, jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia

„Zamknij branżę, a potem każ im działać szybciej” – powiedział. Później dodał: „Nie wiem, czy tamtejsi obywatele zrozumieli wszystko z programami, które właśnie opisała pani Baebock”.

SCHOLZ ZACHOWAJ SPOKÓJ

Scholz, najpopularniejszy z kandydatów w sondażach, zachował spokój w gorącej dyskusji i skupił się na kwestiach finansowych, takich jak podatki i emerytury. Obiecał „społeczeństwo, które ceni szacunek. Szacunek dla wszystkich”.

„I dlatego potrzebujemy lepszych płac, wyższej płacy minimalnej i, oczywiście, stabilnych emerytur”, powiedział, dodając: „Musimy powstrzymać zmiany klimatu wywołane przez człowieka i zapewnić, że nadal będziemy mieć dobre miejsca pracy w 10, 20 ” i 30 lat ”.

Aprobata dla SPD wzrosła o 2 punkty w stosunku do ubiegłego tygodnia do 24%, co jest najwyższym wynikiem od czterech lat, według sondażu INSA dla gazety Bild am Sonntag. Konserwatyści obniżyli się o jeden punkt do 21%, najniższej wartości kiedykolwiek badanej przez INSA.

Był to drugi sondaż w zeszłym tygodniu, który poprowadził SPD do przodu. Poparcie dla chrześcijańskich demokratów Merkel i ich bawarskiej siostrzanej partii, Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), spadło w ostatnich tygodniach.

W hipotetycznych wyborach bezpośrednich na kanclerza sondaż INSA pokazał, że Scholz otrzyma 31% głosów, w porównaniu z 10% na Lascheta i 14% na Baerbock.

Mimo czołowej pozycji SPD w sondażach musiałaby nadal łączyć siły z dwoma innymi partiami, aby rządzić.

(1 USD = 0,8482 euro)

Raportowanie Emmy Thomasson i Alexandra Ratza; Dodatkowe relacje Paula Carrela i Marii Sheahan; Montaż przez Andrew Heavensa i Petera Cooney

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *