Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska Majka triumfuje, gdy Vuelta idzie na drut

Published

on

Wydany w: Zmieniono:

El Barraco (Hiszpania) (AFP)

Rafał Majka z teamu ZEA wygrał w niedzielę 15. etap wyścigu Vuelta a Espana z solową przerwą, wygrywając epickie 85 km, a czerwoną koszulkę lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał Odd Christian Eiking z Intermarche.

Brytyjski kolarz Ineos, Adam Yates, znokautował wszystkich głównych zawodników w tym górskim biegu o 15 sekund, a Francuz Guillaume Martin zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a obrońca tytułu Primoz Roglic z Jumbo zajął trzecie miejsce na sześć etapów przed końcem.

Było to pierwsze od czterech lat zwycięstwo etapowe Polaka Majki, który odegrał kluczową rolę w zwycięstwie ZEA w lipcowym Tour de France z Tadejem Pogacarem.

Lider klasyfikacji generalnej Norwegii, Christian Eiking, spełnił oczekiwania, zachowując czerwoną koszulkę podczas górzystego weekendu, kiedy główni pretendenci do tytułu utrzymywali suchy proszek.

Enric Mas i Miguel Angel Lopez uzupełniają pierwszą piątkę, podczas gdy Yates i jego szef zespołu Egan Bernal wciąż są w zasięgu tytułu z 2021 roku.

Wynik oznacza, że ​​wszystko sprowadzi się do ostatnich pięciu dni.

Poniedziałek to dzień odpoczynku, a wtorek to płaski odcinek, na którym Fabio Jakobsen z Deceuninck może przypieczętować zieloną koszulkę sprinterską.

W najbliższą niedzielę odbędą się trzy duże etapy górskie, pagórkowata i długa jazda indywidualna na czas do Santiago de Compostela.

READ  GLORY: Rozszerza sprzedaż bezpośrednią i obecność usług w Europie Wschodniej, aby wspierać rozwój w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *