Connect with us

Świat

Niemiecka polityk Karin Strenz umiera po katastrofie samolotu w Niemczech

Published

on

Prawodawca z partii Angeli Merkel zmarł po upadku w samolocie podczas lotu do domu Niemcy.

Karin Strenz, 53 lata, po lewej Kuba z mężem, powiedział Eckhardt Rehberg, kolega ustawodawcy z jego centroprawicowej partii Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, według agencji informacyjnej dpa.

Samolot wylądował awaryjnie Irlandia ale ratownicy nie mogli uratować Strenza, powiedział w niedzielę Rehberg. Nie było jasne, jaka była przyczyna śmierci ani dlaczego odwiedziła Kubę.

Izba niższa niemieckiego Bundestagu, Bundestag, oświadczyła w poniedziałek, że nie podróżowała w oficjalnych sprawach parlamentarnych.

Prokuratorzy miasta Schwerin powiedzieli, że wszczęli dochodzenie w celu ustalenia wspólnej przyczyny śmierci w takich przypadkach i proszą Irlandię o pomoc. Powiedzieli, że spodziewają się, że sekcja zwłok zostanie wykonana w Irlandii.

Strenz był członkiem niemieckiego Bundestagu od 2009 roku i reprezentował okręg wyborczy w północno-wschodniej Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Nie zamierzała ubiegać się o reelekcję w wyborach 26 września w Niemczech. Na początku ubiegłego roku Strenz i inny prawodawca zostali zaatakowani podczas nalotów przez prokuratorów prowadzących dochodzenie w sprawie podejrzanych przelewów pieniężnych z Azerbejdżanu.

READ  Koronawirus - raport dnia. Wtorek, 6 października
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *