Connect with us

Gospodarka

Niemcy rozpoczynają wysyłanie do Polski jednostek obrony powietrznej Patriot

Published

on

Niemcy rozpoczynają wysyłanie do Polski jednostek obrony powietrznej Patriot

GNOIEN, Niemcy, 23 stycznia (Reuters) – Niemcy wysłały w poniedziałek pierwsze dwie z trzech jednostek obrony powietrznej Patriot, które zostaną wysłane do polskiego miasta Zamość w pobliżu granicy z Ukrainą, gdzie zostaną rozmieszczone w celu odstraszania ataków rakietowych.

Dwóch mężczyzn zostało zabitych przez zabłąkaną ukraińską rakietę, która uderzyła w polską wioskę Przewodów w regionie w listopadzie ubiegłego roku, w incydencie, który wzbudził obawy, że wojna na Ukrainie może rozprzestrzenić się poza granicę.

W rezultacie Berlin zaoferował rozmieszczenie trzech swoich jednostek Patriot w Polsce, aby pomóc zabezpieczyć swoją przestrzeń powietrzną.

Naziemne systemy obrony powietrznej, takie jak Patriot firmy Raytheon, są budowane w celu przechwytywania nadlatujących pocisków.

„Jednym z powodów, dla których Niemcy będą teraz wspierać wschodnią flankę NATO w Polsce za pomocą Patriotów, jest z pewnością to, że widzieliśmy, jak szybko konflikt między Rosją a Ukrainą może rozprzestrzenić się na kraje członkowskie NATO” – powiedział płk Jörg Sievers dziennikarzom we wschodnioniemieckim mieście Gnoien przed wyjazdem Patriotów.

Sievers, który będzie dowodził zjednoczeniem Niemiec w Polsce, podkreślił obronny charakter systemu Patriot.

„Nie jesteśmy jedynymi siłami obronnymi na ziemi, Brytyjczycy i Amerykanie również są na ziemi” – powiedział.

„Patriot to system ściśle obronny i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy w stanie zapewnić tam wystarczającą ochronę, aby zapobiec atakom lub wypadkom, jak w listopadzie” – dodał. . (Reportaż Olivera Ellrodta i Stefana Remtera, tekst Sabine Siebold)

READ  Putin przykręca śrubę, podczas gdy Europa pogrążona jest w gospodarczych i politycznych zawirowaniach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *