Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Santos przyłapany w Polsce w przededniu ogłoszenia nowego trenera

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Były trener Portugalii Fernando Santos przybył do Warszawy w poniedziałek, w przeddzień Polski, która ogłosiła swojego nowego menedżera reprezentacji narodowej, zgodnie z wideo opublikowanym przez portal Gazeta.pl.

Nagrane z dużej odległości wideo pokazuje, jak Santos wychodzi z kolejki VIP na warszawskim lotnisku i pomaga mu z bagażem kierowca czarnej limuzyny.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik krajowego związku piłki nożnej, powiedział The Associated Press, że nie ma potwierdzenia przybycia Santosa, ale powiedział, że we wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowany nowy trener reprezentacji Polski.

Według doniesień portugalskich mediów Santos jest w Warszawie w związku z tym ogłoszeniem.

Polska nie przedłużyła kontraktu byłego trenera Czesława Michniewicza po pierwszym od 36 lat awansowaniu do fazy pucharowej na mundialu 2022 w Katarze. Kontrakt Michniewicza wygasł 31 grudnia.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza powiedział, że nowym trenerem jest obcokrajowiec z doświadczeniem w kierowaniu reprezentacją.

68-letni Santos rozstał się po ośmiu latach jako trener Portugalii po przegranej z Marokiem w ćwierćfinale mistrzostw świata. Odszedł pośród kontrowersji po tym, jak postawił Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych w fazie pucharowej turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy 2016 – pierwszego międzynarodowego trofeum tego kraju – i pierwszego tytułu Ligi Narodów w 2019 roku. Był także trenerem Grecji na Euro 2012 i Mistrzostwach Świata 2014.

___

Więcej piłki nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Polska i Słowenia goszczą Mistrzostwa Świata w Siatkówce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *