Niemcy i Polska spotykają się w finale United Cup

Niemcy odnieśli w sobotę ekscytujące półfinałowe zwycięstwo w Pucharze Stanów Zjednoczonych w Sydney, pokonując faworytów gospodarzy, Australię 2:1.

Po tym jak oba narody rozdzieliły się w grze pojedynczej, Alexander Zverev i Laura Siegemund walczyli w decydującym deblu mieszanym z australijskim duetem Matthew Ebdenem i Storm Hunterem. Niemcy zwyciężyli 7:6 (2), 6:7 (2). 15-13 w dwie godziny i 22 minuty.

Akcja zakończyła się o 2:21 czasu lokalnego w niedzielny poranek, kiedy powrót Huntera zabrał Niemcom piąty punkt meczowy z dużą różnicą w trzecim secie. Australijczycy zdobyli dwa punkty meczowe.

Gra mieszana zakończyła epicką bitwę pomiędzy Niemcami, rozstawionymi z numerem 16 i Australijczykami z numerem 15.

Była numer 1 Angelique Kerber dała Niemcom prowadzenie 1:0, odzyskując siły po porażce i broniąc dwóch punktów meczowych, pokonując Ajlę Tomljanovic 4:6, 6:2, 7:6 (7) w dwie godziny. zwycięstwo, 34 minuty.

W grze mężczyzn Alex de Minaur pokonał Zvereva 5:7, 6:3, 6:4 w dwie godziny i 40 minut.

W sumie pokonanie Australijczyków zajęło Niemcom prawie osiem godzin.

W niedzielnym finale zmierzą się z rozstawioną z numerem 1 Polską, która wcześniej tego dnia znacznie łatwiej pokonała Francję 3:0.

Polak Hubert Hurkacz w wygranym 6:3, 7:5 meczu z Adrianem Mannarino zaliczył 15 asów i nie miał ani jednego break pointa. Liderka świata Iga Świątek zmierzyła się z Caroline Garcią, która wygrała pierwszego seta, ale Świątek zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:1.

Mając już zapewnione miejsce w finale, polska drużyna w składzie Katerzyna Kawa i Jan Zieliński pokonała w grze mieszanej Francuzów Elixane Lechemię i Edouarda Rogera-Vasselina 6:3, 6:3.