Connect with us

technologia

Innowacyjna polska firma skocznia patrzy w przyszłość robotyki i technologii

Published

on

Innowacyjna polska firma skocznia patrzy w przyszłość robotyki i technologii

Potrzebujesz robota, który będzie w stanie wspiąć się po metalowej ścianie? Co powiesz na taki z nogami z przyssawkami, który można postawić niemal wszędzie?

Nie minie dużo czasu, zanim roboty posiadające te i inne możliwości staną się powszechne.

Właściwie można je teraz zobaczyć w dzielnicy Polish Hill w Pittsburghu.

HEBI Robotics świętuje 10 lat innowacji w zakresie robotów, patrząc w przyszłość.

„Tworzymy platformę do rozwoju robotów” – powiedział dyrektor generalny Bob Raida.

HEBI chce stworzyć platformę, dzięki której budowanie robotów będzie bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika.

„Długoterminowa wizja zakłada ułatwienie każdemu budowania potrzebnych robotów” – powiedział Raida.

W ofercie firmy znajdują się ramiona robotyczne, podstawy mobilne z bieżnikami i kołami oraz roboty kroczące.

Firma zaczynała od robotów wężowych – dokładnie tak to brzmi – długich robotycznych „węży” – powiedziała Raida. Hebi oznacza po japońsku „wąż”. W 2017 roku Snakebot pojawił się w programie The Jimmy Fallon Show.

Raida powiedział, że projekt HEBI powstał w laboratorium biorobotycznym Uniwersytetu Carnegie Mellon i składa się z zespołu reprezentującego różne dyscypliny. Kieruje nim profesor CMU Howie Choset i specjalizuje się w sprzęcie i oprogramowaniu robotyki.

HEBI publikuje filmy wideo swoich robotów na YouTube. Partnerami są NASA, Texas A&M, Siemens i Chevron.

Dave Rollinson, współzałożyciel firmy i dyrektor ds. technologii, często mówi swoim kolegom z HEBI, że praca w HEBI to całkiem niezła praca, jeśli trzeba mieć pracę dla dorosłych.

W piątek HEBI zorganizowało dzień otwarty, aby rozpocząć swoje 10-lecie. To imponujące osiągnięcie branży robotyki, powiedział Rollinson.

„Nadal być tutaj po 10 latach nie jest łatwym zadaniem” – powiedział Rollinson.

Wyzwania obejmują nadążanie za trendami branżowymi i najnowszymi technologiami. Na szczęście dla HEBI wielu jego klientów to przedstawiciele środowiska akademickiego i nadzorują rozwój technologii.

READ  Każda gra Xbox Game Pass wkrótce będzie dostępna

Inne wyzwania obejmują utrzymanie rentowności, powiedział Rollinson.

Czasami jednak wyzwania są bardziej przyziemne – lub nawet pod wodą.

Jednym z takich problemów był robot „Tready”, który potrafi poruszać się po trudnym terenie, wspinać się po schodach i wchodzić do ciasnych przestrzeni. Raida stwierdziła, że ​​Tready opracowano, aby pomóc klientowi w inspekcji osuwisk i od tego czasu technologia ewoluowała.

W lipcu 2021 r. firma HEBI wraz z zespołem kamerzystów postanowiła nagrać film przedstawiający robota Tready przekraczającego rzekę Allegheny w pobliżu Aspinwall. Pod koniec zdjęć Tready utknął i wpadł z powrotem do wody.

Zespoły robotyków nie były w stanie zlokalizować Allegheny Tready, ale zespołowi nurków udało się go zlokalizować pomimo mętnej wody, która ograniczała widoczność do zera. Robotowi brakowało wyłupiastego oka, ale poza tym działał doskonale.

„Nie sądziliśmy, że istnieje duża szansa na jego odzyskanie” – powiedziała Raida ze śmiechem.

Allegheny Tready był kolejnym robotem zaprezentowanym podczas dni otwartych.

Przyszłe projekty obejmują magnetycznego robota pełzającego, który wspina się pionowo po ścianach, oraz innego robota zajmującego się generatorami pary. Inne projekty obejmują system wykorzystujący przyssawki, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Kolejnym robotem przyszłości jest robot pełzający po rurach, służący do poruszania się po rurach przemysłowych.

HEBI będzie również dążyć do dalszego rozwoju technologii siłowników. Siłowniki – takie jak „Lego dla robotów” – powiedziała Raida – umożliwiają badaczom tworzenie niestandardowych robotów o dowolnej konfiguracji i zawierają czujniki umożliwiające kontrolę położenia, prędkości i momentu obrotowego.

„Nieustannie przesuwamy granice” – powiedziała Raida.

Raida powiedział, że chciałby, aby HEBI nadal było liderem w dziedzinie robotyki i technologii oraz „w dalszym ciągu rozwijało Pittsburgh jako centrum robotyki i technologii”.

READ  Mobilny system monitorowania samochodów jako narzędzie uzupełniające monitorowanie jakości powietrza w środowisku miejskim i wiejskim: studium przypadku z Polski

Kellen Stepler jest autorką czasopisma Tribune-Review. Możesz skontaktować się z Kellenem, pisząc na adres [email protected] lub na Twitterze .

Kategorie:
biznes | Herold Kaplicy Lisiej | Lokalne | Pittsburg | Najważniejsze historie | Wiadomości z Doliny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *