Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Niemcy chcą postawić więcej policji na granicy z Polską, zamiast przywracać kontrole wewnętrzne

Published

on

Niemcy chcą postawić więcej policji na granicy z Polską, zamiast przywracać kontrole wewnętrzne

Minister spraw wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec Nancy Faeser podtrzymała swoje stanowisko przeciwko wprowadzeniu kontroli wewnętrznych na granicy niemiecko-polskiej.

Zamiast kontroli na granicach wewnętrznych na granicy z Polską minister Faeser zaproponował wysłanie w region dodatkowych funkcjonariuszy policji.

„Jestem pewien, że wzmocnienie kontroli granicznych będzie oznaczać, że możemy teraz wspólnie poradzić sobie z nową presją migracyjną”. jest stwierdzeniem Faesera.

Jednak taka sugestia nie została dobrze przyjęta przez burmistrza przygranicznego miasta Guben, który stwierdził, że wysłanie dodatkowej policji zamiast kontroli jest niewystarczające, donosi SchengenVisaInfo.com.

Od czasu przystąpienia Polski do strefy Schengen w 2007 r. obywatele Niemiec i Polski cieszą się nieograniczoną swobodą przemieszczania się. Ponad 1000 osób codziennie dojeżdża do pracy między dwoma przygranicznymi miastami w celach zarobkowych i edukacyjnych.

Jednak w związku ze wzrostem liczby nielegalnych wjazdów prezydent Gubina widzi wprowadzenie kontroli wewnętrznej jako jedyny skuteczny środek.

Burmistrz Gubina zaprosił już ministra Faesera do odwiedzenia miasta w celu zorientowania się w obecnej sytuacji, ale minister wybrał inne przejście graniczne z Polską – Świecko, które znajduje się kilka kilometrów na południe od Frankfurtu nad Odrą.

Nawet gdy minister odwiedziła ten odcinek granicy, podtrzymywała swój sprzeciw wobec kontroli na granicach wewnętrznych. Faeser powiedział, że podobnie jak Czechy, Niemcy mogą zmniejszyć liczbę nielegalnych przyjazdów, zwiększając liczbę urzędników.

Faeser argumentował, że wprowadzenie kontroli na granicach wewnętrznych znacząco wpłynęłoby na podróże z Niemiec do Polski i odwrotnie w tej części kraju. Zwróciła też uwagę na wyraźny kontrast z sytuacją na granicy niemiecko-austriackiej, gdzie są kontrole na granicach wewnętrznych.

Z drugiej strony burmistrz Guben opowiada się za wprowadzeniem kontroli, podkreślając jednocześnie potrzebę rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem, których sama obecność policji może nie rozwiązać.

READ  Tajowie trzymają się swojego stylu w pojedynku z gospodarzami Polską

Na początku tego miesiąca Brandenburgia i Saksonia wezwały również do przywrócenia kontroli granicznych z Polską i Czechami.

Ministrowie spraw wewnętrznych Brandenburgii i Saksonii stwierdzili, że przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych z Polską i Czechami jest konieczne, aby zapobiec nielegalnej migracji do kraju.

Ponadto ministrowie stwierdzili, że należy jak najszybciej podjąć środki, ponieważ oczekuje się wzrostu liczby nielegalnych przyjazdów w miesiącach letnich.

Niemcy mają obecnie kontrole na granicach wewnętrznych z Austrią i dopiero niedawno zdecydowały o przedłużeniu tego środka do listopada.

Z danych przekazanych przez władze niemieckie wynika, że ​​kontrole na granicy wewnętrznej z Austrią uniemożliwiły ponad 14 670 osobom nielegalny wjazd na terytorium Niemiec. Z tego powodu wszystkim państwom członkowskim zalecono podjęcie niezbędnych środków w celu zarządzania i kontrolowania nielegalnej migracji do UE.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *