Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Nawet się nie zastanowimy”

Published

on

„Nawet się nie zastanowimy”

Kremlowski propagandysta Władimir Sołowjow ostrzegł, że Rosja jest gotowa „zniszczyć” Polskę w obliczu ciągłego wzrostu napięcia między Moskwą a jej europejskimi sąsiadami w związku z toczącą się wojną na Ukrainie.

Sołowjow, bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina i gospodarz popularnego programu telewizji państwowej, zasugerował w niedawnej audycji, że narody europejskie „nie zrozumieją” dominacji Rosji na kontynencie, dopóki nie zostanie podjęta decyzja o „zniszczeniu oblicza Europy”. zgodnie z przetłumaczonym klipem podzielony w piątek od doradcy ds. wewnętrznych Ukrainy Antona Geraszczenki dla X, dawniej Twittera.

Po ślubowaniu, że Rosja nigdy nie „opuści” Europy ani nie będzie „negocjować”, Sołowjow zwrócił swoją uwagę na Polskę, strategicznie położone państwo członkowskie NATO, które niedawno wzmocniło swoją obronę, aby przygotować się na możliwość rozszerzenia wojny Rosji na Ukrainie. Sołowjow twierdził, że choć Rosja „lituje się” nad swoimi „braćmi” na Ukrainie, Moskwa nie będzie miała skrupułów, jeśli chodzi o „natychmiastowe zniszczenie polskich miast”.

Kremlowski propagandysta Władimir Sołowjow przed spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 21 lutego 2023 r. w Moskwie, Rosja. Na sąsiednim zdjęciu pokazana jest polska flaga. Sołowjow powiedział niedawno na…


współpracownik; Tupungato

„Czy Polacy chcą być następni? To nie są Ukraińcy” – powiedział Sołowjow, według tłumaczenia Geraszczenki. „Nie będziemy ich traktować jak braci. Zniszczymy wszystkie te miasta w jednej chwili, bez użycia wojsk lądowych. Żal nam Ukrainy, ale ona tam jest”. [in Poland] Będziemy walczyć jak Amerykanie w Iraku.

„Nie jestem pewien, czy w przypadku ataków nuklearnych po prostu to zrobimy, ale w przypadku ataków rakietowych i powietrznych jestem pewien, że je, kurwa, zniszczymy” – kontynuował. „I nawet się nad tym nie zastanowimy”.

Newsweek w piątek wysłał e-mail do polskiego Ministerstwa Obrony z prośbą o komentarz.

O tym w rozmowie z gazetą powiedział minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz Super Ekspres Na początku tego miesiąca Polska oświadczyła, że ​​jest gotowa bronić się przed rosyjską agresją militarną „we wszystkich scenariuszach”.

„Myślę, że wszystkie scenariusze są możliwe, a najgorszy traktuję bardzo poważnie” – stwierdziła Kosiniak-Kamysz w tłumaczeniu Ukraińskiej Prawdy. „Taka jest rola ministra obrony w naszych obecnych okolicznościach… Musimy być przygotowani na wszystko”.

Napięcia między Moskwą a Warszawą mogły wzrosnąć na początku tego miesiąca, kiedy NATO ogłosiło, że planuje otworzyć wspólne centrum szkoleniowe z Ukrainą w Bydgoszczy w Polsce.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że nowe centrum „zapewni ramy” dla ukraińskich żołnierzy „do szkolenia wraz z sojusznikami z NATO”.

Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy Putina, odpowiedział na tę sytuację w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną Newsweekże „takie działania NATO nie sprzyjają bezpieczeństwu na kontynencie”, a zamiast tego „zwiększają napięcia”.

Sołowjow zyskał reputację osoby składającej przesadne oświadczenia, zwłaszcza od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. Niejednokrotnie sugerował, że Moskwa powinna przeprowadzić ataki nuklearne na kraje wspierające Ukrainę i twierdził, że państwa NATO przygotowują się do „wielkiej wojny” z Rosją.