Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Emilewicz o powrocie Gowina do rządu: najpierw musi zdecydować

Published

on

Szefowie państw i rządów PiS, Solidarności Polska i Paktu spotkają się w poniedziałek, by kontynuować negocjacje w sprawie nowej umowy koalicyjnej i rozmawiać o odbudowie rządu. Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że ​​dyskusje dotyczyły bardziej programu niż danych osobowych.

– Obecnie trwają dyskusje na temat priorytetów programu i jesienno-zimowego programu. Ludzie mniej mówią o osobowościach niż o programie. Przyszła forma rządów zostanie dostosowana do tego programu. Dyskusja trwa, jest otwarta. Mamy nadzieję i ważne, że szybko się to skończy – wyborcy oczekują od nas sprawnego zarządzania. Wierzę, że te priorytety programowe zostaną ustalone, że zapowiadana odbudowa nastąpi i będziemy kontynuować intensywne prace – powiedział wicepremier.

– Premier Jarosław Gowin zdecydował się opuścić rząd. Polecił mnie na wicepremiera na początku tego roku. Najpierw musi zdecydować, czy chce wrócić do rządu. Jeśli taka będzie jego wola, taka koalicyjna decyzja – na pewno będzie w tym rządzie – dodała Jadwiga Emilewicz.

Zapytana, czy będzie miejsce w Radzie Ministrów w przypadku powrotu Gowina do rządu, odpowiedziała, że ​​porozumienie ma na razie dwóch ministrów w rządzie i prawdopodobnie powinno pozostać.

– Dziś wydaje się to sprawiedliwym odzwierciedleniem siły parytetu porozumienia w rządzie. Nie wybieram, wielokrotnie powtarzałam, że ministerialne krzesła to najgorętsze krzesła w Polsce – powiedziała.

READ  Zbigniew Ziobro chce uchylić immunitet Joanny Scheuring-Wielgus

Jadwiga Emilewicz powtórzyła w niedzielę, że wbrew plotkom nie jest prawdą, że powinna zajmować stanowisko w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Nie ma też prawdy w informacjach o jej przejściu do biznesu.

– To są nieautoryzowane i nieodpowiedzialne plotki. Biorąc pod uwagę, że jestem regulatorem rzeczywistości gospodarczej, zwłaszcza ostatnich regulacji dotyczących odnawialnych źródeł energii, bardzo niesprawiedliwe jest stwierdzenie, że jadę do jednego z dużych przedsiębiorców, który obecnie przeprowadza transformację energetyczną u siebie – powiedziała Jadwiga Emilewicz. .

W niedzielę w Poznaniu Emilewicz został wybrany na szefa lokalnych struktur porozumienia.

Porozumienie liczy 18 posłów i 2 senatorów. Liderem partii jest Jarosław Gowin, były wicepremier i były minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *