Connect with us

Świat

Konflikt w Donbasie. Ukraina: Separatyści złamali zawieszenie broni

Published

on

Prorosyjscy separatyści złamali 42-dniowe zawieszenie broni w Donbasie na wschodzie Ukrainy – poinformowała w niedzielę grupa zadaniowa ukraińskich sił zbrojnych. Podobno w wyniku pożaru został ranny ukraiński żołnierz. Tego samego dnia obsługa ogłosiła, że ​​oddano więcej strzałów. Tym razem – jak powiedziałem – zginął ukraiński żołnierz.

Żołnierz zginął w wyniku ataku na pozycję sił rządowych z bronią strzelecką w pobliżu wsi Prvylyivka w obwodzie ługańskim – poinformowały Połączone Siły Zbrojne Ukrainy.

Podkreślił, że było to drugie naruszenie rozejmu z 27 lipca w ciągu jednego dnia. Wcześniej informowano, że inny ukraiński żołnierz został ranny granatnikiem na stanowisku wojsk rządowych w pobliżu miasta Krasnohorivka w obwodzie donieckim. Zdaniem sztabu w niedzielę w pobliżu wsi Szumy doszło również do „prowokacyjnego ognia” z granatnika.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

„Ta śmiałość przeciwnika świadczy o świadomym dążeniu do zerwania umów”

Stwierdzono, że ukraińskie siły zbrojne zareagowały na drugie naruszenie zawieszenia broni i odnotowano straty ze strony separatystów.

Po pierwszym naruszeniu zawieszenia broni sztab podkreślił, że istnieje tak zwana Doniecka Republika Ludowa (DRL) i tzw. Doniecka Republika Ludowa. Ługańska Republika Ludowa (LPR) ma „jeszcze jedną opcję” na spełnienie warunków zawieszenia broni wyznaczonych przez trójstronną grupę kontaktową. W przeciwnym razie siły rządowe „stawiają rozsądny opór”, ostrzegła, w przypadku kolejnego strzału.

„Ta śmiałość przeciwnika świadczy o tym, że formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej celowo próbują złamać porozumienia osiągnięte przez trójstronną grupę kontaktową 22 lipca” i dowodzi, że tzw. Władze samozwańczych republik nie dążą do pokoju – personel jest następnie przekazywany

Walki trwają w Donbasie od 2014 roku mil.ru

Pożar na polu minowym

To nie jedyne ofiary w armii ukraińskiej tego dnia. Również w niedzielę dwóch żołnierzy, którzy ugasili pożar, zginęło na polu minowym wroga na linii demarkacyjnej. Dwóch ukraińskich żołnierzy zostało rannych w eksplozji materiału wybuchowego, w który uderzył pojazd jadący do Nowhorodskego w celu ugaszenia pożaru.

Ukraińskie media przypomniały, że w sobotę przywódca tzw. DRL Denys Puszylin nakazał bojownikom zniszczenie pozycji armii ukraińskiej w okolicach Horłówki. Zapowiedział, że ogień otworzy się w poniedziałek rano.

Kruchy rozejm

Porozumienie między wojskami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami o „całkowitym i wszechstronnym zaprzestaniu ognia” weszło w życie 27 lipca. Negocjatorzy z Ukrainy, Rosji i OBWE dotarli do nich 22 lipca w ramach Grupy Kontaktowej.

Rozmowy w sprawie rozwiązania konfliktu zbrojnego w Donbasie. Archiwalne zdjęcie kremlin.ru

3 września Specjalna Misja Monitorująca OBWE (SMM) poinformowała, że ​​od 27 lipca do 2 września odnotowała ponad 900 naruszeń zawieszenia broni, w tym wybuchy, nieokreślone materiały wybuchowe, flary, strzały i pojedyncze strzały.

Szacuje się, że w toczących się od 2014 roku walkach między ukraińskimi siłami zbrojnymi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 13 000 osób. ofiary.

Konflikt w DonbasiePAP / Adam Ziemienowicz

Główne źródło zdjęć: UKRinUN / Twitter

READ  Setki aresztowanych, gdy zszokowani Rosjanie protestują przeciwko atakowi na Ukrainę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *