Connect with us

Najważniejsze wiadomości

NAVTOR otwiera oddział w Polsce

Published

on

Anders Holme, CTO, Jacek Maszota, szef polskich oddziałów i CEO NAVTOR Tor Svanes. (Zdjęcie: NAVTOR)

NAVTOR otworzył nowe biuro w Gdańsku, w Polsce, poświęcone przyspieszeniu rozwoju rozwiązań opartych na chmurze i sztucznej inteligencji oraz rozszerzeniu istniejącej sieci rozwoju oprogramowania w Houston, St. Petersburgu i Egersund w Norwegii.

Tor Svanes, dyrektor generalny NAVTOR, postrzega ten ruch jako kontynuację rozwoju firmy, ponieważ tworzy ona obszerne portfolio produktów zbudowane na fundamentach jego e-nawigacji i jego wiedzy na temat inteligentnej wysyłki.

„Naszą wizją zawsze było przełożenie lepszej wydajności, bezpieczeństwa, widoczności i kontroli, które oferujemy naszym klientom dzięki naszym innowacjom w e-nawigacji, w bardziej kompleksowe, zintegrowane inteligentne rozwiązanie wysyłkowe” – powiedział Svanes.

„Na początku tego roku, kiedy uruchomiliśmy aplikację do zarządzania flotą NavFleet i przejęliśmy Tres Solutions z Houston, ogłosiliśmy wejście na arenę optymalizacji wydajności. Jest to obszar, w którym widzimy ogromny potencjał – zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów – poprzez wykorzystanie naszego unikalnego ekosystemu cyfrowego, który płynnie łączy statki, lądy i całe firmy, aby odblokować moc danych i umożliwić podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Przeprowadzkę do Polski należy postrzegać w tym kontekście: stworzenie najwyższej klasy zespołu programistycznego, który dostarcza pierwszorzędne, zintegrowane i prawdziwie transformacyjne rozwiązania.”

Firma NAVTOR zatrudniła doświadczonego inżyniera oprogramowania morskiego Jacka Maszotę do prowadzenia biura jako Country Manager. Teraz zbuduje zespół ds. rozwoju w mieście, które łączy talent cyfrowy z dziedzictwem i zrozumieniem morskim.

Anders Holme, CTO firmy NAVTOR, powiedział, że firma rozszerza zarówno swoją ofertę produktową, jak i zespół techniczny o 15 nowych pracowników tylko w ciągu ostatniego roku. Inwestycja w Polsce wpisuje się w starannie skonstruowaną strategię rozwoju: „Chcemy sami decydować o naszym losie i oferować naszym klientom innowacje (i korzyści), których nikt inny nie potrafi. Aby to osiągnąć, potrzebujemy sieci wewnętrznych ekspertów, w której najlepsze umysły skupiają się wyłącznie na rozwiązywaniu problemów, z którymi codziennie boryka się nasza branża. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze rozwiązania mogą sprawić, że statki będą bardziej ekologiczne, bezpieczniejsze i bardziej opłacalne w eksploatacji na całym świecie. Z Jackiem i jego zespołem na pokładzie możemy przyspieszyć rozwój i pomóc naszym klientom pozostać o krok przed konkurencją.”

READ  Jarosław Kaczyński jako jeden z odpowiedzialnych za sytuację

Polski zespół skupi się na rozwoju i wdrażaniu rozwiązań chmurowych (w oparciu o usługę Microsoft Azure) oraz narzędzi monitorowania i wspomagania decyzji wspomaganych przez sztuczną inteligencję.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *