Connect with us

Świat

Kanadyjczycy ponownie wybierają Partię Liberalną Justina Trudeau

Published

on

kanadyjski dał premierowi Justyna Trudeau Partia Liberalna wygrała poniedziałkowe wybory parlamentarne, ale nie było jasne, czy jego przedsięwzięcie o uzyskanie większości mandatów się opłaci.

Liberałowie byli na dobrej drodze do zdobycia większości mandatów ze wszystkich partii. Wygląda na to, że 49-letni Trudeau, kierując się gwiazdorską potęgą swojego ojca, ikony liberałów i zmarłego premiera Pierre’a Trudeau, po raz pierwszy wygrał wybory w 2015 roku, poprowadził swoją partię na szczyt w dwóch wyborach.

Liberałowie prowadzili na 148 przejazdach, konserwatyści na 103, oparty na Quebecu Bloc Québécois na 28, a lewicowa Nowa Partia Demokratyczna na 22.

KANADY GŁOSOWALI, ŻE TRUDEAU MOŻE KOSZTOWAĆ JEGO PREMIERĘ

Pracownicy wyborczy Kanady umieszczają znaki w Halifax Convention Center, przygotowując się do otwarcia lokali wyborczych do wyborów federalnych w Halifax w poniedziałek 20 września 2021 r. (Andrew Vaughan / The Canadian Press przez AP)

Trudeau założył się, że Kanadyjczycy nie chcieli konserwatywnego rządu podczas pandemii. Kanada jest obecnie jednym z najlepiej zaszczepionych krajów na świecie, a rząd Trudeau wydał setki miliardów dolarów na wspieranie gospodarki pośród blokad, argumentując, że konserwatywne podejście sceptyczne wobec blokad i przepisów dotyczących szczepień byłoby niebezpieczne i mówi, że Kanadyjczycy potrzebują rząd podążający za nauką.

Opozycja bezlitośnie oskarżała Trudeau o niepotrzebnie wczesne głosowanie – dwa lata przed terminem – z powodu jego osobistych ambicji. Trudeau stał na czele stabilnego rządu mniejszościowego, któremu nie groziło obalenie.

Konserwatywna liderka Erin O’Toole nie zażądała szczepienia kandydatów swojej partii i nie chciała powiedzieć, ilu było nieszczepionych. O’Toole opisał szczepienie jako osobisty wybór zdrowotny, ale coraz większa liczba zaszczepionych Kanadyjczyków jest coraz bardziej zła na tych, którzy odmawiają szczepienia.

Trudeau popiera wprowadzenie szczepionek dla Kanadyjczyków, którzy muszą podróżować samolotem lub pociągiem, czemu sprzeciwiają się konserwatyści. Trudeau zwrócił uwagę, że Alberta, kierowana przez konserwatywny rząd prowincji, przeżywa kryzys.

READ  Muzeum Auschwitz wysadza w powietrze nowojorski fragment Holocaustu nad Polską

Premier Alberty, Jason Kenney, sojusznik O’Toole, powiedział, że w prowincji może zabraknąć łóżek i personelu intensywnej terapii w ciągu kilku dni. Kenney przeprosił za tragiczną sytuację i teraz niechętnie wprowadza rejestr szczepień i narzuca obowiązkową pracę domową dwa miesiące po zniesieniu prawie wszystkich ograniczeń.

Zwycięstwo konserwatystów byłoby upomnieniem Trudeau wobec polityka z ułamkiem jego sławy. 47-letni O’Toole jest weteranem wojskowym, byłym adwokatem i członkiem parlamentu od dziewięciu lat.

O’Toole zgłosił się jako „prawdziwy konserwatysta” rok temu. Został przewodniczącym Partii Konserwatywnej z obietnicą „odzyskania Kanady”, ale natychmiast zaczął spychać partię do politycznego centrum.

TRUDEAU PANS KANADYJSKIE SZKOŁY 2019 PALENIE KSIĄŻEK „Pojednanie” dla rdzennej ludności

Strategia O’Toole’a, która polegała na odmawianiu stanowisk bliskim jego bazie partyjnej w kwestiach takich jak zmiana klimatu, broń i równowaga budżetowa, miała przemawiać do szerszego przekroju wyborców w kraju, który zwykle ma znacznie więcej. bardziej liberalny niż jego południowy sąsiad.

Syn długoletniego polityka został skrytykowany, powie i zrobi wszystko, aby zostać wybranym.

To, czy umiarkowani Kanadyjczycy postrzegali O’Toole’a jako postępowego konserwatystę, za którego się podaje, i czy zraził do siebie tradycyjnych konserwatystów, stało się centralną kwestią w kampanii.

Adrian Archambault, 53-letni mieszkaniec Vancouver, zagłosował na liberałów i powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, że wybory odbyły się podczas pandemii. Zaznaczył, że podczas pandemii odbyły się również wybory wojewódzkie.

„Wszyscy byli tak zaabsorbowani COVID w ciągu ostatnich kilku lat, że może nie było to złe ponowne sprawdzenie” – powiedział.

Częścią spuścizny Trudeau jest akceptacja imigracji w czasie, gdy Stany Zjednoczone i inne kraje zamykały swoje drzwi. Zalegalizował również konopie indyjskie w całym kraju i wprowadził podatek węglowy w celu zwalczania zmian klimatycznych. I podtrzymał umowę o wolnym handlu z USA i Meksykiem, podczas gdy były prezydent USA Donald Trump zagroził rozwiązaniem umowy.

READ  Wiceminister spraw zagranicznych na liście ambasadorów LGBT: Zgadzamy się z tym przesłaniem w polityce

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Były prezydent USA Barack Obama i była kandydatka Partii Demokratycznej Hillary Clinton napisali na Twitterze swoje poparcie dla Trudeau. O’Toole nie popierał Trumpa. Walied Soliman, współprzewodniczący kampanii konserwatywnej, powiedział, że O’Toole i Trumpism nie pasują do siebie. Wcześniej tego dnia Soliman powiedział, że utrzymanie Trudeau w rządzie mniejszościowym byłoby wygraną dla O’Toole.

Associated Press Writer Jim Morris z Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *