Connect with us

Świat

National Hurricane Center: Ścieżka burzy tropikalnej Iana przesuwa się na zachód, zwiększając szanse na to, że NC zobaczy ulewny deszcz w przyszłym tygodniu | trackery | NOAA

Published

on

National Hurricane Center: Ścieżka burzy tropikalnej Iana przesuwa się na zachód, zwiększając szanse na to, że NC zobaczy ulewny deszcz w przyszłym tygodniu |  trackery |  NOAA

RALEIGH, NC (WTVD) — Tropikalna burza Ian zyskuje na sile i przesuwa swoją ścieżkę nieco na zachód, szczegóły, które są złą wiadomością dla prognozy dla Karoliny Północnej

W niedzielę rano system sztormowy znajdował się nieco ponad 600 mil na południowy wschód od zachodniego krańca Kuby. Miał maksymalny trwały wiatr o prędkości 50 mil na godzinę i poruszał się z zachodu na północny zachód z prędkością 12 mil na godzinę. według National Hurricane Center.

Te szczegóły oznaczają lekkie spowolnienie i przesunięcie na zachód – dwie rzeczy, które mogą spowodować, że burza wzmocni się i przyniesie więcej elementów do Karoliny Północnej.

Dzieje się tak, ponieważ przesunięcie na zachód utrzyma burzę w cieplejszej wodzie dłużej – dając jej szansę na wzmocnienie – i może uniemożliwić burzę przemieszczanie się po dużej powierzchni lądu, co osłabiłoby ją przed spotkaniem na Florydzie.

Przesunięcie w kierunku zachodnim przeniosłoby również środek obrotu burzy dalej w głąb lądu, gdy posuwa się ona na północ przez Stany Zjednoczone. Dzięki temu wiatry i deszcze burzowe pokryłyby większą część terytorium Karoliny Północnej.

Obecne prognozy przewidują, że burza tropikalna Ian przekształci się w huragan później tego dnia i przekształci się w poważną burzę kategorii 4, gdy minie we wtorek Kubę. Ian następnie nieco słabnie, zanim wyląduje gdzieś wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej Florydy.

Zespół ds. Pogody Pierwszego Alarmu powiedział, że jest za wcześnie, aby podać szczegóły dotyczące tego, jak Ian wpłynie na nasz obszar, ale wczesne sygnały wskazują, że w piątek i sobotę będzie ulewny deszcz i wiatr. W tej chwili ten ulewny deszcz prawdopodobnie spadłby od 2 do 4 cali w większości miejsc w środkowej Karolinie Północnej.

READ  Potomkowie szlachty polskiej uwięzieni w procedurze zwrotu majątku”

Bądź na bieżąco z ABC11, ponieważ nasz zespół monitoruje wszelkie ruchy i zmiany, które Ian wprowadza w ciągu najbliższych kilku dni.

Copyright © 2022 WTVD-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *