Connect with us

Świat

Książę Harry wygląda jak dziadek książę Filip po trzydziestce

Published

on

Ze swoją krzaczastą rudą brodą, niebieskimi oczami i bezczelnym uśmiechem, śmiałym żołnierzem mógł być książę Harry.

Ale gwiazdą na okładce tej klasycznej okładki magazynu Paris Match jest tak naprawdę jego 36-letni dziadek, książę Filip.

Królewski fotograf Chris Jackson po raz pierwszy zauważył niezwykłe podobieństwo między duetem, kiedy w 1957 roku zauważył numer francuskiego magazynu, w którym książę Edynburga przedstawiał się w tropikalnym stroju Blues and Royal, pułku kawalerii armii brytyjskiej.

Jackson Zdjęcie na okładce zostało ponownie opublikowane W weekend napisałem: „Dziś przypomniał mi się ten niesamowity rocznik @parismatch_magazine Kupiłem go od 1957 kilka lat temu. Byłem przytłoczony, kiedy to odkryłem. Zawsze przypomina mi o wyjątkowych historycznych punktach odniesienia, które oferuje fotografia królewska. Pierwsza strona przedstawia fantastycznie uprzejmego księcia Filipa w trasie z The Queen. „

Uważa się, że zdjęcie księcia Filipa zostało wykonane tuszem z czarno-białego negatywu – ale cera księcia, kolor oczu i zarost są prawie identyczne jak u Harry’ego. Harry nawet założył ten sam mundur – jedno z 22 oficjalnych zamówień na ubrania dla bluesa i royals – 2012 na Bahamach w ramach Diamond Jubilee Tour.

Książę Filip w meczu w Paryżu
Prince Philip na okładce magazynu Paris Match z 1957 roku.
Paris Match

Okładka magazynu została wydana w tym samym roku, w którym Filip otrzymał styl i tytuł księcia od swojej żony, królowej Elżbiety II.

Harry jest obecnie w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od czasu opuszczenia rodziny królewskiej w zeszłym roku. Jak ujawniono na stronie 6, Mieszka ze swoją kuzynką księżniczką Eugenią, jej mąż Jack Brooksbanks i jej mały syn August w Frogmore Cottage w Windsorze przed pogrzebem księcia Filipa w sobotę.

Książę Harry
W 2012 roku książę Harry nosił tropikalny strój Blues and Royal, pułku kawalerii armii brytyjskiej.
Getty Images

W poniedziałek, Harry Hołd zapłacony to jego dziadku, który zmarł w piątek w wieku 99 latpowołując się na jego „urok” i „ostry dowcip” – zapamiętał go jako „mistrza grillowania” i „legendę żartów”.

READ  Biurokracja w Rzymie powoduje gromadzenie się trupów

Harry zakończył swoje świadectwo „Per Mare, Per Terram” – mottem brytyjskiej Royal Marines, które oznacza „By Sea, By Land”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.