Od ponad roku wiemy, że dni Muzyki Google Play były policzone. W rzeczywistości jego śmierć się wydarzyła oficjalnie ogłoszoneale teraz to jest naprawdę prawdziwe. Google właśnie wycofał aplikację GPM na Androida i Internet, wywołując nokautujący cios dla tego, co było wcześniej Drogi krótki gra.

Otwórz to Aplikacja na Androida Powita Cię biały ekran powitalny z logo Muzyki Play, które zmieni się w logo YouTube Music. Pogrubiony tekst wskazuje, że GPM nie jest już dostępny i wyjaśnia, że ​​możesz Przenieś całą swoją bibliotekę do YTM. Poniżej znajdują się dwa przyciski, jeden do rozpoczęcia procesu przesyłania, a drugi do zarządzania danymi. Ta ostatnia przeniesie Cię do witryny GPM, gdzie możesz pobrać i usunąć pełną bibliotekę, a także wyczyścić historię poleceń. Gdy skończysz, widżet aplikacji powinien sam zniknąć z ekranu głównego, jeśli go tam dodałeś.

Jest to śmierć nieodwracalna klinicznie. Jeśli zastanawiasz się, czy ręczna zmiana daty w telefonie cofnęłaby ostatnie uderzenie, oszczędzę ci trochę czasu: próbowałem, nie zadziałało.

Firma Google nie pomyślała, że ​​to łatwy sposób na zarządzanie lokalnie przechowywanymi danymi w telefonie. Jeśli pobrałeś muzykę do słuchania offline, w aplikacji nie ma miejsca, w którym mógłbyś to zrobić, a dane te nadal zajmują miejsce w telefonie. Albo musisz odinstalować aplikację, albo jeśli twoje urządzenie nie pozwala na to, dotknij i przytrzymaj ikonę aplikacji w szufladzie, przejdź do informacji o aplikacji, a następnie wybierz pamięć. Tam powinieneś być w stanie wyczyścić pamięć podręczną GPM i muzykę offline.

Klient sieciowy pod adresem music.google.com też zniknął. Teraz oferuje tylko te same opcje, które widzieliśmy powyżej.

RIP, Muzyka Google Play (2011–2020)