Connect with us

technologia

Google Pixel 5 nadal będzie powodować problemy dla Apple i Samsunga

Published

on

Jak konkurencja udoskonala technologię nowej generacji i dokonując przełomów w materiałoznawstwie, nietrudno uwierzyć, że sprzęt Google jest nieco w tyle za resztą.

Technologia LiDAR firmy Apple pozwala nam spojrzeć w przyszłość automatyki domowej, a Samsung stworzył coś ze sztywnych smartfonów plastyczne przedmiotyale Google jest teraz proste Wskocz na samochód z szerokokątną kamerą.

WIĘCEJ OD FORBESANowy telefon Samsung przewyższa cenę Google przed premierą Pixela 5

Jest dobry argument przemawiający za utrzymaniem prostoty i taniej, biorąc pod uwagę, że większość konsumentów nadal jest zdeterminowana, aby skupić się na dwóch funkcjach smartfona: cenie i żywotności baterii. Ponadto krzykliwe dodatki mogą wydawać się niepoważną przygodą dla bogatych w gotówkę firm technologicznych, które szukają ulg podatkowych na badania i rozwój.

Jednak nieco przestarzałe podejście Google do sprzętu nie mówi wszystkiego. Dzięki jego pracy w AI, która przejawia się jako Asystent Google, wciąż wracam do jego urządzeń. Niedawno ogłoszona funkcja „Hold for Me” jest tego doskonałym przykładem.

Nowa usługa przejmuje kontrolę, gdy jesteś zawieszony i pozwala na zrobienie czegoś innego, gdy czekasz w kolejce połączeń. Jak wyjaśnia Google, sztuczna inteligencja jest wystarczająco inteligentna, by wiedzieć, kiedy osoba po drugiej stronie faktycznie zareagowała. „Hold for Me” jest oparty na technologii dupleksu Google, która nie tylko wykrywa melodię wstrzymania, ale także rozumie różnicę między nagraną wiadomością (np. „Cześć, dziękuję za czekanie”) a przedstawicielem na linii. Po zidentyfikowaniu przedstawiciela Asystent Google powiadomi Cię, że ktoś jest gotowy do rozmowy i poprosi przedstawiciela, aby chwilę poczekał, aż wrócisz do rozmowy. „

Miałem szczęście czekać 20 minut bezczynnie na przedstawiciela klienta lokalnej rady w tym tygodniu, próbując rozwiązać problem z parkingiem. To było tak zabawne, jak się wydaje. To niesamowicie frustrujące, gdy jestem przywiązany do telefonu podczas oczekiwania, sparaliżowany przez coś innego – nie tylko dlatego, że jest to tak kolosalna strata czasu. Wynalazek Google rozwiązuje ten problem, a przede wszystkim przywraca czas.

Odzyskiwanie straconego czasu to niezwykle cenna i potężna oferta od Google. Wszystkie smartfony oszczędzają czas i ułatwiają życie, ale tylko Google jest innowacyjny w dziedzinie rozmów telefonicznych. Zweryfikowane połączenia informują, kto dzwoni i Czemu, Grzeczne słuchanie spamu pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Ekran połączeń odfiltrowuje połączenia zrobotyzowane, zanim telefon zadzwoni, a Duplex dzwoni do firm w Twoim imieniu, gdy muszą zarezerwować spotkanie lub stolik w restauracji.

WIĘCEJ OD FORBESANajnowsza aktualizacja Google Pixel Buds 2 w końcu działa

Podczas gdy konkurenci pracują nad jakością dźwięku i stabilnością połączeń VoIP, Google robi postęp technologiczny w rozmowach telefonicznych, który widzimy w sprzęcie innych osób. Nikt inny tego nie robi.

Google też jest daleki od ukończenia. Te aktualizacje nie zostały jeszcze wdrożone w nowych obszarach, a firma wyszukująca stale udostępnia bezpłatne funkcje skoncentrowane na sztucznej inteligencji dla istniejących telefonów Pixel i innych urządzeń, takich jak Nest lub Obszary Pixel Bud (przez jego Program upuszczania funkcji lub przez przypadek). Praca Google w AI zawsze daje jej urządzeniom tę przewagę.

Możesz oczywiście skorzystać z tych aktualizacji również na telefonach innych niż Pixel. Ale nie wszystkie urządzenia, w tym iPhone’y Apple, mają funkcję połączeń z asystentem. Może też być powolny na innych urządzeniach z Androidem.

Funkcja napisów na żywo firmy Google, która tłumaczy głosy na tekst i teraz obsługuje połączenia telefoniczne, jest dostępna tylko na telefonach Pixel i „wybranych telefonach z Androidem”, w tym na niektórych telefonach Samsung. Krótko mówiąc, jeśli chcesz mieć gwarantowany dostęp do wszystkich kreacji szalonych profesorów Google – a chcesz ich teraz – musisz kupić Pixela.

Z tego powodu po pobycie chcę z powrotem przełączyć się na telefon Pixel zafascynowany Galaxy Z Fold 2 firmy Samsung w ciągu ostatnich kilku tygodni. Składany telefon koreańskiej firmy jest genialny pod wieloma względami. Natychmiastowy dostęp do dużego 7,6-calowego wyświetlacza pomógł mi na nowo odkryć moją miłość do gier mobilnych i treści wideo. Ale kiedy muszę zdecydować, czy odzyskać czas dzięki wynalazkom Google, czy bezczynnie stracić go na YouTube, wezmę to pierwsze.

Masz jakąś wskazówkę, myśl lub coś, na co możesz narzekać? Daj mi znać.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *