£ KS wygrywa rywalom po ich siódmym zwycięstwie po dziwacznej karze i błędzie sędziów WIDEO]Piłka nożna

W niedzielę Resovia przeniosła się do GKS Bełchatów, Sandicji Nowego Sącza, Zagłębia Sosnowiec, Widzewu Łodzi, Stomilu Olsztyn i Odry Opole – wszystkich tych rywali na początku pierwszego sezonu z Łodzi pokonał łódzki klub sportowy. Podopieczni Wojciecha Stawowego w siedmiu meczach zdobyli 21 punktów i są liderami.

Obejrzyj wideo
Bayern wygrał Superpuchar Niemiec. Więc pokonał Borussię [ELEVEN SPORTS]

Duże problemy ŁKS-u w meczu z Resovią

W niedzielę w Łodzi mieli najwięcej problemów od początku sezonu. José Antonio Ruiz Lopez „Pirulo”, który prowadził zespół do kolejnych zwycięstw, nie był na starcie. Stawowy wprowadził też kilka innych zmian, dając odpocząć graczom, którzy dotychczas najczęściej grali w pełne gry. Dopiero po rzucie karnym Antonio Domingueza udało im się objąć prowadzenie w 40. minucie. Pół godziny później Radosław Adamski zrekompensował Resovii niezłym strzałem z dystansu. Jednak łodzian nadal dominowali w posiadaniu piłki i szukali szansy na wygraną.

Dziwny przestępca. Najpierw błąd sędziego, potem upadek bramkarza

O ile pierwszy rzut karny był nieco kontrowersyjny (wątpliwe rozdanie w polu karnym zawodnika Resovii), o tyle sędziowie musieli błędnie zdiagnozować drugą „karę” ŁKS-a w 84. minucie. Przemysław Sajdak, który prowadził piłkę w kierunku pola karnego, został przewrócony przed nim, a łodzianom miał tylko jeden rzut wolny. Sędzia długo konsultował się z asystentami, ale w końcu wskazał „Kalk”.

Gol po tym rzucie wolnym Gry to było jednak dziwne. Dominguez strzelił w lewym rogu bramki i Marcel Pytowski go wyczuł. Nie złapał jednak dobrze piłki, która wypadła mu z rękawic i potoczyła się do bramki, dając ŁKS-owi prowadzenie 2: 1, a co za tym idzie zwycięstwo przez całą grę.

– Niestety w Łodzi przegraliśmy 2-1. Według nas i wielu obserwatorów, nie tylko z ŁKS-u – Czytamy na oficjalnym profilu Resovii na Twitterze. Mistrzowie pierwszej ligi zajmują obecnie 15 miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Przed ŁKS-em wyjazd do Gdyni, gdzie zmierzą się z Arkiem.